Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan açık kalp ameliyatlarının sayısı 2022 yılında önce yıla göre artarak 320’ye ulaştı.

Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa Abanoz, ameliyatların tecrübeli bir kadroyla yapılması nedeniyle Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin sevk eden değil sevk alan hastane konumuna geldiğini söyledi.

1 YILDA 320 HASTAYA AÇIK KALP AMELİYATI 

Bu yıl yaklaşık 320 açık kalp ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyleyen Dr. Abanoz; şu bilgileri verdi:

“Bu ameliyatlardan yaklaşık 260 tanesi koroner Bypass, 30 tanesi mitral ve aort kapak ameliyatı, 20 tanesi aort diseksiyonu, 20’si TEVAR, 10’u EVAR olmak üzere periferik damar ameliyatları ve her türlü varis ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirerek, bölge illerin de cazibe noktası haline geldik. Hastanemizde özellikli ameliyatların yapılmasının yanı sıra girişimsel dediğimiz, hastanın cerrahi işleme ihtiyacı olmadan yapılan büyük damar müdahaleleri de yine hastanemizde yapılabilmekte ve bu işlemi de bölgede en fazla yapan hastane olduk.

SEVK EDEN DEĞİL SEVK ALAN HASTANE OLDUK

Kalp Damar Cerrahi Kliniğinde alanında tecrübeli 7 Uzman hekim ve tecrübeli sağlık personeli ile hizmet verdiklerini söyleyen Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Dr. M.Ziya Bağış ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Sürekli sadece bizimle çalışan ameliyathane hemşireleri, yoğun bakım hemşireleri, perfüzyonistler ve anestezi teknikerleriyle yıllardır bu hizmeti veriyoruz. Her yıl giderek hızla artan ameliyatlarımıza devam etmekteyiz. 

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi sadece Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine değil, tüm Türkiye ve komşu ülkelere ileri düzey hizmet veren bir merkez konumunda…  Başarılı ameliyatlarımız çevre illerde de yankı yaptı,  Her hafta komşu illerden de hasta gelmektedir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir