Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği görevinden ayrılma kararı alan Doç.Dr.Ahmet Güzelçiçek, sosyal medya yoluyla helallik istedi.

3 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle ayrılma kararı aldığına dikkat çeken Güzelçiçek, bu görevi ifâ ederken kendisine inanan, güvenen, dua eden, destek olan ve iyi bir hizmet için yardımcı olan herkese teşekkür etti. Göreve başlarken ‘adaletle, merhametle ve ilkelerle idare edebilmeyi ve ayrılırken de alın aklığıyla devredebilmeyi nasip eyle Allahım’ diye dua ettiğini anlatan Güzelçiçek,  ”3 yıldır sürdürdüğü başhekimlik görevini gönül huzuruyla devredeceğim inşallah.” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

”Hayatımız, hatta tek birine bile hakim olamadığımız nefesimiz bile bize emanetken, biz makamların sahibi değil ancak emanetçisi olabiliriz. Zira dünya hayatında üstlendiğimiz bütün görevler bize emanettir.

Zenginlik; kimsenin insandan alamayacağı değerler toplamıdır. İnsanın; bilgisidir, öngörgüsüdür, karakteridir, ahlakı, onuru, ameli ve terbiyesidir. Bunları ne bir başkası alabilir veya çalabilir ne de iflas edilince kaybedilir.

İnsan; mal ile, mülk ile, makam ile şeref bulmaz. Her kim izzet ve şeref isterse bilsin ki izzet ve şeref Allah’a aittir. Ve bizler de Allah’a yakın olduğumuz kadar doğru, dürüst, yalansız, adil ve hakkaniyetli olduğumuz kadar izzet ve şeref sahibi oluruz.

Emeksiz, gayretsiz, çabasız hiçbir şey olmaz. İyi niyetlerle bulunduğumuz bu yerlerde azimle, gayretle ve özveriyle çalışma içinde olduk. İyi, güzel, faydalı ve hikmetli bir şekilde yaptığımızda çokça dua alabiliriz. Bu yüzden bu mesleği icra ettiğimiz için şanslıyız.

Bizden öncekilerin bulunduğu gibi bizden sonra da birilerinin bulunacağı bu makamda bizde bir müddet bulunduk. Önemli olan buraların bize emanet edildiği süre içinde faydalı, güzel ve hayırlı hizmetler yapabilmekti. İnşallah bu bizlere nasip olmuştur.

Bizden sonra başlayacak arkadaşımıza elimden gelen yardımı, desteği ve kolaylığı esirgemeyeceğim. Başarısı için dua edeceğim. Bu kurumun bir neferi olarak, kurumun çatısının yükselmesi için gayret göstereceğim.

Görev yaptığımız süre içinde eksiklerimiz, hatalarımız ve yapmadıklarımız mutlaka olmuştur. Ancak kasıtla bilerek, nefsani davranışlar yapmadık ve hiçbir şeyi kişiselleştirmedik.

Yine de her anlamda başhekimlik görevini ifa ederken haklarımız birbirine geçmiştir. Üzerimde hakkı olan herkesten, hepinizden helallik diliyorum ve herkese hakkımı helal ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir