Çocuğunu tedavi ettiği kişilerin hakaret, küfür ve tehditlerine maruz kalınca Urfa’nın tek Çocuk Hematologu Dr. Dilek Ece rapor alıp şehirden ayrılmıştı.  Sözlü saldırıda bulunan S.T ve oğlu Y.T’nin tehdit ettiği Dr Ece ifadeleri alınıp uzaklaştırma tedbiriyle serbest bırakılmıştı. 

Bu konuda Şanlıurfa Tabip Odası sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ”Şehrimizin ‘tek’ Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı olarak görev yapan kadın meslektaşımıza 4 aydır süregelen tehdit nedeniyle yaşadığı beyaz kod müracaatında hukuki desteğimizi sunarak davaya müdahil olduk. Bu mesleğin yapılamaz hale gelmesine daha ne kadar göz yumacaksınız?” diye sordu.

TTB Pandemi Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu ise olan biteni anlattıktan sonra ‘Mağdur kim?’ sorusunu yöneltti.

BİNLERCE HASTA MAĞDUR OLDU

Şanlıurfa’da talasemi, lösemi, orak hücre, hemofili, anemi ve kan hastalıkları konusunda binlerce hastanın olduğunu dile getiren Bir Damla Kan Talasemi Derneği Başkanı İbrahim Dizlek, ” Şanlıurfa’da uzun süredir kan hastası çocuklar için Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı yoktu. Yaklaşık 3 ay önce göreve başlayan Dr. Dilek Ece Hanım, bir hasta yakını tarafından tehdit edildiğini ileri sürerek 10 gün rapor oldu. Bu sebeple binlerce hasta çocuk mağdur oldu. Bu olayın takipçisi olacağız. Birkaç kişinin yaptığı hatadan dolayı bütün hasta çocukların mağdur olması asla kabul edilemez.” diye konuştu

 

Yorumlar 1 Yorum

  1. 8 Haziran 2022

    ayşe

    Doktorlara yapılan saldırılara çok ağır cezalar getirilse keşke gerçekten geçmişte biz yaşadık Urfa da onkoloji doktoru yoktu dışarı illere gidiyorduk bin bir perişanlıkla ki Urfa güya Büyükşehir onkoloji doktoru nasıl olmaz bir değil beş tane olmalı hatta ama tabi öncelikle doktorlarımızı korumaya almalıyız kolay yetişmiyorlar onlar toplumun en kıymetlileri ihtiyacımız olduğunda bunu daha iyi anlıyoruz Urfa’ya gelen her doktor bir süre sonra kaçıyor çünkü eğitimsiz insan çok fazla bunlarıda ağır yaptırımlarla kontrol altına alırlarsa ancak Urfa’daki doktorları kaçırmamış olurlar yeni Valimizden umutluyum bunu sağlayacağına inanıyorum ve Doktorumuzu korumaya alarak kaçmasına izin vermeyecek inşallah

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.