Yurt dışında yaşayan Şanlıurfalı Hayırsever Mahmut Öncel, Karaköprü’nün Atakent Mahallesine 9 Birimlik Aile sağlığı merkezi ile 112 komuta merkezinin içinde bulunduğu Sağlık tesisi kazandıracak..

Düzenlenen temel atma törenine Öncel Ailesi, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, sağlık tesisi yatırımının Karaköprü halkı açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

”Bugün Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Karaköprü Belediyesinin çabalarıyla İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisi yapılan alandayız. 9 Birimlik aile sağlık merkezi ile 112 komuta merkezinin temelini attık. Sağlık konusunda çok duyarlı bir millet olmanın gururunu taşıyoruz. Öncel Ailesini Duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum ve kutluyorum. Mahmut Öncel Bey ilimizde yapımı devam eden iki cami inşaatı ile örnek işlere imza atan bir hayırseverimiz. Kendisi bu kapsamda Karaköprü’de içerisinde 9 Birimlik aile sağlık merkezi ile 112 komuta merkezi olan 2000 m2’lik alanda 1500 m2 kapalı alanı olan bir sağlık tesisi kazandırıyor. Allah hayırlara vesile kılsın. Aile sağlığı merkezlerinde birçok hastanenin de yükünü alarak ilk elden sağlık hizmeti verilmiş oluyor. Bu açıdan birinci basamak sağlık hizmetlerinden olan aile sağlık merkezleri çok önemlidir.”

Ayrıca Bu tesis, Karaköprü’ de 7/24 hizmet veren Çocuk Polikliniklerinin yer açısından genişlemesi, rahatlaması açısından da çok önemlidir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir