Start Fuarcılık’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve KOSGEB desteği ile organize ettiği Şanlıurfa Mobilya ve Evlilik Hazırlıkları Fuarı 18-26 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Start Fuarcılık’tan yapılan açıklamaya göre, 4.’sünü düzenlenecek Şanlıurfa Mobilya ve Evlilik Hazırlıkları Fuarı  evlilik, düğün, çeyiz, mobilya, tekstil ve organizasyon firmalarını evlilik hazırlığı yapan tüm aile ve çiftleri bir araya getirecek.

Açıklamada, ”Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip, evlilik hazırlıklarının bir şölen havasında gerçekleştiği Şanlıurfa ilinde, evlilik hazırlığında olan ya da evlerini yenilemek isteyen çiftlerin tüm ihtiyaçlarına uygun seçenekleri bulabilecekleri, Anadolu’nun en büyük alışveriş festivalinde buluşuyoruz’ denildi.

Fuarın katılımcı profili şöyle özetlendi:  Gelinlik ve Moda Evleri, Damatlık Organizasyon Firmaları, Oteller ve Restoranlar, Davet Mekanları, Güzellik, Bakım ve Kuaför Salonları, Kozmetik, Çeyiz, Ev Tekstili, Mobilya, Beyaz Eşya, Züccaciye, Mutfak Banyo Ekipmanları, Halı ve Dekorasyon Ürünleri, Kuyumculuk, Çiçek ve Süsleme, Pasta
Seyahat Acenteleri, Ayakkabı, İç Giyim, Tekstil

Fuar etkinlikleri arasında Halk Oyunları Gösterisi, Defile, Dans Gösterisi ve Seminer  yer alıyor.

COVİD -19 TEDBİRLERİ UYGULANACAK

Fuar alanının tüm giriş ve çıkışları kişilerin birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde düzenlenecek.  Belirli bir kapasiteye ulaşıldığında yeni ziyaretçi alınmayacak. Sosyal mesafe kuralları yer işaretleriyle hatırlatılacak. Katılımcılar, fuar alanı görevlileri ve ziyaretçiler maske kullanacak. stantta el antiseptiği bulundurulacak. Fuar alanına giriş yapan katılımcı, fuar alanı görevlileri ve ziyaretçilerin ateşi ölçülecek. Hasta ve hastalık belirtisi gösteren, izolasyonda bulunması gereken katılımcı, ziyaretçi ve görevliler fuar alanına alınmayacaktır. Ziyaretçilerin ve görevlilerin HES kodu sorgulanacak. Ziyaretçiler anonslar ya da videolarla COVID-19 kapsamında fuar alanında uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirilecek.