Karaköprü’nün  Akpınar Mahallesi’nde. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyesi Bahar Hezer (26) Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi kardeşi Yekta Hezer tarafından pompalı tüfekle öldürülmüştü. Olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Ablasını sokak ortasında öldüren Yekta Hezer’in psikolojik sorunları olduğu ileri sürüldü.  Olaydan sonra yakalanan Yekta Hezer tutuklanarak Cezaevine gönderildi.

ÇEKTİĞİ VİDEO GÜNDEM OLDU

HAYATINI  BAHARINDAYDI

Öte yandan olaya çeşitli kişi ve kuruluşlardan tepki geldi. Şanlıurfa Tabip Odasından yapılan açıklamada, Patriyarkal yönetim kadın cinayetlerinin esas sorumlusudur. Kadın cinayetleri politiktir. TMMOB ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.” denildi. 

Şanlıurfa Barosu Kadın Hakları Merkezi’nden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:
Bugün ilimiz Şanlıurfa’da gerçekleştirilen menfur olayda 26 yaşındaki gencecik bir kadın arkadaşımız aramızdan koparıldı. Bahar HEZER,henüz 26 yaşında ve hayatının baharındaydı. Kardeşinin silahlı saldırısıyla ağır yaralanan Bahar kardeşimiz kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kadın arkadaşımızın yine erkek şiddeti ile aramızdan kopartılmasını kabul etmiyoruz. Çok üzgünüz, çok kızgın ve öfkeliyiz. Şiddet kimden gelirse gelsin her daim karşısındayız. Bahar HEZER kardeşimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bu menfur olayın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir