İlimizde kaçak kesimin önüne geçilmesi amacıyla Zabıta Daire Başkanlığının Koordinesinde Büyükşehir, Tarım İl Müdürlüğü ile merkez İlçe Belediyesi ekipleri hayvan pazarı ve çevresinde denetim yaptı. Kaçak kesim yapılmaması yönünde uyarılarda bulunuldu.. Uyarılara aldırmayanlara para cezası uygulanacak

Kaçak kesimin önüne geçmek için Büyükşehir ve merkez ilçe Belediyeleri ile Tarım Orman İl Müdürlüğü ekipleri Jandarma eşliğinde ortaklaşa denetim yaptı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının Koordinesinde yapılan denetimlere Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlükleri ile Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı , Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü, Eyyübiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü müdür ve personelleri katıldı.

Eyyübiye İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Merkez Jandarma Karakol komutanlığı ekiplerinin de destek verdiği denetimlerde Hayvan pazarı çevresinde 4 adet yetkisiz hayvan kesim yeri tespit edildi.

Ekipler kaçak kesim yapmamaları işletmecileri uyardı. Uyarıları dikkate almamaları halinde haklarında para cezası uygulanacağını duyurdu.

Ekipler denetim sonunda Canlı Hayvan Borsasında Küçükbaş Hayvancılık Besi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı İzzet Çiftçi ziyaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir