İYİ Parti’nin Hilvan Belediyesindeki tek Meclis üyesi olan Mehmet Ferhat Bebe partisinden istifa etti ve beraberindekilerle beraber AK Parti saflarına geçti.

Parti rozetini AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’dan alan Mehmet Ferhat Bebe,  yaklaşık 2000 kişiyle birlikte AK Parti saflarında hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, bu konuda şu açıklamayı yaptı;

“Öncelikle Mehmet Ferhat Bebe ve Bebe ailesinin her bir bireyine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi Parti’den AK Parti’ye geçerek millete hizmetin partisi olan AK Parti’mizin çatısı altında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak Şanlıurfa’nın müreffeh yarınları ve kalkınması için, gelişmesi için Şanlıurfa adına AK Parti çatısı altında hizmet etmeyi tercih eden Ferhat Bebe kardeşimizi tebrik ediyorum. Bugün rozetini taktık, üyeliğini de aldık. Hilvan’da 11. Belediye Meclis üyemiz olarak görev yapacak. İnşallah İlçe Başkanımızla beraber, Belediye Başkanımızla beraber Hilvan’a hizmet noktasında ellerinden gelenleri yapacaklar. Şunu görüp kabul etmek lazımdır ki Ferhat Bey’de bu bağlamda bu tercihi bu sebeple yapmıştır. Şanlıurfa’nın geleceği, Türkiye’nin geleceği, bu ülkenin bekası, büyümesi, gelişmesi adına AK Parti büyük bir şans, Cumhurbaşkanımız büyük bir şans. Biz bu şansı değerlendirmeye devam edeceğiz. Kendisine tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum ”

İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen Mehmet Ferhat Bebe ise, “Bu kutlu yolda Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yürümek bize de nasip oldu. İki bin kişiyle birlikte AK Parti ailesine katılmış bulunmaktayız. Allah utandırmasın, ” dedi.

AK Parti Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, “Hilvan’da 15 Belediye Meclis Üyemiz mevcut. AK Parti’den 10 Belediye Meclis Üyemiz vardı şimdi 11’e çıktı. Daha güçlü olduk. İnşallah şehir merkezinde ve kırsal kesimde hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde daha iyi bir hizmet vermeye çalışacağız.” ifadelerin ok kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.