Abide Üst Köprü Projesinde, Karaköprü‘yü İpekyol’a başlayan ayak tamamlandı. Söz konusu viyadüğün trafiğe açılması dolayısıyla tören düzenlendi.

Viyadükten ilk geçişi gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ”Azimle, kararlılıkla, hemşerilerimize hizmet yolunda hedef olarak belirlediğimiz kilometre taşlarını tek tek geçiyor, yarının Şanlıurfa’sını şekillendiriyoruz. Bugün; Abide Kavşağı’nda İpekyol Viyadüğü’nün açılışını da gerçekleştirdik. Hayırlı olsun inşallah.” ifadelerini kullandı.

BU RESMİ BİR AÇILIŞ DEĞİL

Abide Kavşağı Köprülü Kavşak Viyadük projesinin belirlenen zamandan önce açarak Şanlıurfalıların hizmetine sunduklarını belirten Başkan Beyazgül, şunları kaydetti: ‘’Şanlıurfa bir değişim yaşıyor. Şanlıurfa, projelerin daha fazlasını hak ediyor. Şanlıurfa’nın her yerinde farklı güzellikler yaşanıyor. Viyadük köprü aksımızın uzunluğu 315 metredir. Art germe bir kavşaktır. İlk açılan köprümüz ise 230 metredir. Toplamda 545 metre uzunluğundadır. 18 Mart Çanakkale Caddemizi Diyarbakır Karayoluna bağlayan köprümüzü 55 gün önce, İpekyol Caddesini Diyarbakır yoluna bağlayan köprümüzü ise 26 gün öncesinde tamamlayarak bitirdik. Allah’a şükürler olsun. Biz Abide kavşağı girişine geri sayım cihazı koyduğumuz zaman gün gün olarak düşüyordu. Şanlıurfalı hemşehrilerimiz de ilk günden fotoğraflarını çekmişlerdi zamanında biter mi diye ama biz zamanından 26 gün önce İpekyol caddesinden gelen köprüyü 55 gün öncesinden ise 18 Mart Çanakkale caddesini Diyarbakır yoluna bağlayan köprümüzü tamamladık. Rabbim bizleri, dualarda ve gönüllerde olmayı nasip etsin. Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olsun. Bu bir resmi açılış değil, açılışı önümüzdeki günlerde yapacağız ve tüm hemşehrilerimizi açılışa davet edeceğiz. Açılış gününe kadar köprünün kapalı kalmasını doğru bulmadığımız için trafiğe açıyoruz. Büyük bir katılımla köprülerimizin açılışını yapacağız.

‘’BALIKAYAĞI BULVARI PROJESİ EN KISA ZAMANDA BAŞLAYACAK’

Balıkayağı kavşağı prpjesinin Aralık’ta ihalesi yapılacak. Orada 5 a süreyle Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığımız tarafından ihalesi yapılacak. Arada yapılacak olan çalışmada da sayaç sistemi konulacak. Şanlıurfalı hemşehrilerimiz sıkıntının ne zaman biteceğini görsünler. İhale de 150 gün süre konulmuş ve Balıkayağı bulvarındaki çalışma da 30 gün önce açılır. 120 günde açılması mümkün olan bir köprü çalışması yapılacak. Balıkayağı bulvarının da 30 gün önce açılmasını ümit ediyorum. Balikayağı bulvarını da açtığımız zaman buradan giden araçlar oradan hızlıca geçmiş olacak. Buradan 26 gün önce başladı trafik ve bu çok önemliydi. Abide Kavşağı Şanlıurfa’nın kalbi konumundaki bir yerdir. Abide Köprülü Kavşak viyadüğünün açılışını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bildirdik. İnşallah Cumhurbaşkanımız bu açılışı yapar diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizim yapmış olduğumuz birçok eserin açılışını da İnşallah yapacak. Şanlıurfa çok değişti. 3 ay önce Şanlıurfa’ya gelen insan 3 ayda kentin değiştiğini söylüyor. Şanlıurfa’da değişim ve güzelleşmeye devam edecek. Şanlıurfa güzel bir şehir, Peygamberler şehri ve tarihin sıfır noktasıdır. Bölgede en fazla turist alan iller arasında yer alıyoruz. Zenginliği ve değerleri çok yüksek bir şehirdir’’

BAĞLANTI YOLU DA SON AŞAMADA

Söz konusu projede Karaköprü’yü Atatürk Bulvarına bağlayan bağlantı yolunun da asfaltlanarak önümüzdeki günlerde trafiğe açılması bekleniyor. Peyzaj çalışmalarının da yapılmasından sonra resmi açılışın bu ay içinde ya da Aralık ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor.

Bu yıl Mayıs ayı sonunda yapımına başlanan ve yaklaşık maliyet 105 milyon lira olarak hesaplanan Abide İlave Köprü projesi için yapımcı firmaya verilen 210 günlük süre Aralık ayının ilk haftasında dolacak. Bu tarihten önce iş tamamlanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir