İnşaat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şubesi heyeti çökmenin yaşandığı inşaatta incelemelerde bulundu.

Olay, dün akşam saatlerinde Haliliye ilçesi Devteşti Mahallesi’nde meydana gelmiş, yapımı devam eden bir binanın birinci katında beton dökümünden sonra çökme  meydana gelmişti. Göçük altına kalan 3 kişi kurtarılarak hastaneye kaldırılmıştı.

Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası heyeti çöken inşaatta incelemelerde bulundu.  Oda yönetiminden bu konuda yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası bünyesinde oluşturulan teknik heyet ile Haliliye Belediyesi teknik personelleri, ilimiz sınırları içerisinde 22.07.2022 tarihinde akşam saatlerinde meydana gelen olayla ilgili incelemelerde bulunmuştur. Yapıda projeye aykırı imalat ve uygulama hatalarının bulunduğu, Yapının imalat süreçlerinin denetimsiz olarak sürdürüldüğü, Olay sonrası yaşanan yaralanmaların yeterli iş güvenliği önlemlerinin alınmamış olmasından kaynaklandığı, ilk tespitlerimiz arasındadır. Yaptığımız analizler ye tespitler doğrultusunda hazırlanacak olan teknik rapor, kamuoyuna ye ilgili mercilere iletilecektir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.