Eyyübiye’de 4 Mahalle daha doğalgaz konforuna kavuşacak.

Akabe, Akşemsettin, Direkli ve 15 Temmuz Mahallelerine doğalgaz ulaştırmak için Direkli Mahallesi’nde düzenlenen törene; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Abdülkadir Kirli, AKSA Doğalgaz Şanlıurfa Şirket Müdürü M. Nezih Ural, Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Akabe, Akşemsettin, Direkli ve 15 Temmuz Mahallelerinin manevi anlamda çok değerli olduğunu ve buradaki vatandaşların en büyük talebinin doğalgaz olduğunu söyledi.

Bu dört mahallenin doğalgazı hayal olarak gördüğünü ancak kendilerinin hayalleri gerçeğe dönüştürmek için var olduklarını kaydeden Başkan Kuş, “Allah’a çok şükür, yoğun çabalarımız, gayretimiz, ilçe başkanımız, meclis üyelerimiz, teşkilatımız, muhtarlarımız ve AKSA Doğalgaz şirketiyle birlikte çalışmamız sonucu, bugün dört mahallemize doğalgaz ulaştırmak için kepçeyi vurduk. Eyyübiye’mize ve Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun” dedi.

Eyyüp Nebi Mahallesi’nin de doğalgaz talebi olduğunu, önümüzdeki günlerde Eyyüp Nebi Mahallesinde de çalışmaların başlayacağı müjdesini veren Başkan Mehmet Kuş, “Eyyübiyeli kardeşlerimiz için, vatandaşlarımız için ne yapsak azdır. Her zaman ifade ettiğimiz gibi, Eyyübiye kendi kendine zaten bir değer, Eyyübiye’ye ne yapsak değer” diye konuştu.

Eyyübiye’de Doğalgaz yatırımları 100 kilometreyi buldu

AKSA Doğalgaz Şirket Müdürü M. Nezih Ural da, 2020’de başladıkları Eyyübiye ilçesi şebeke yatırımlarında yüz kilometreye ulaştıklarını, bunun büyük bir emek, işbirliği ve koordinasyon sayesinde gerçekleştiğini ifade etti. Bu yatırımın gerçekleşmesinde en büyük emeğin Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ve beraberindekilere ait olduğunu dile getiren Ural, doğalgaz hattı döşenen mahalle sakinlerine de hızlıca abonelik müracaatlarını yapmaları çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.