Şanlıurfa’da birçok kamu kurum ve kuruluşlarında görev alan Tahir Kalkan, ALS hastalığının pençesinde.

Kendisine beyin ve omurilikte bulunan ve kasların hareket etmesini sağlayan sinir hücrelerinin hasar görmesi sonucu ortaya çıkan Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) hastalığı teşhisi konulan Tahir Kalkan, tedaviyi bıraktığını duyurdu.

Kalkan, sosyal medya hesabı aracılığıyla şu ifadeleri paylaştı:

”ALS hastalığı tüm aileyi maddi manevi olarak bitiriyor, bu nedenle maddi olarak artık gücüm yetmediği için ilaç alamıyorum artık tedavi olmayacak ilaç almayacağım..! Hiç kimsenin yardımını kabul etmiyorum..! Allah ne takdir ederse o olur.”

YETKİLİLER ÖLÜ TAKLİDİ YAPIYOR

Kalkan’ın bu serzenişine hak veren Korkut Aykut Akkoyunlu,Bu hastalıkta tüm yetkililer ölü taklidi yapıyor, hastalar günden güne eriyor, ölüme yol alıyor! 2 buçuk senelik hastane mücadelesinde 2 hafta önce eşimi hakkın rahmetine uğurladık! SESSİZ KALMAYIN! DUYARSIZ KALMAYIN!’2 yorumunu yaptı.

Yorumlar 1 Yorum

  1. 22 Temmuz 2022

    Nureddin KAYA

    Allah Tahir Kalkan bey ve onun gibi ALS hastalığının pençesinde kıvranan tüm kardeşlerimize EŞŞAF İsmi hürmetine acil şifalar ihsan eylesin. Kendisine ve diğer hasta kardeşlerimize ve yakınlarına sabır ve dayanma gücü versin. Bunca yıl Şanlıurfa’ya çeşitli kurumlarda hizmet vermiş bir insanın hem maddi hem de manevi anlamda yalnız bırakılması gerçekten çok üzücü. Vefa bu kadar ucuz olmamalıdır. Tahir bey ve Tahir bey gibi hastalara herkes gerek fert ve gerekse kurumsal olarak imkanları ölçüsünde destek olmalıdır.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.