Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden alınan tahminler doğrultusunda; İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek amacıyla baz tedbirler aldı.
Öğrencilerin ve personelin güvenliğinin sağlanması bakımından, ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 19 Ocak 2022 Çarşamba günü bir gün süre ile eğitime ara verilmesini kararlaştıran kurul, kronik rahatsızlığı bulunanların da bir gün idari sayılmalarını uygun gördü.
Bu yöndeki kararda, ‘Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerinin 19 Ocak 2022 Çarşamba günü bir gün süre ile idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir.’ denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir