Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ‘’Biz Değişirsek, İklim Değişmez’’ etkinliği düzenliyor. Yaklaşık bin gönüllü gençle Fırat havzasına atılan atıklar toplanıp geri dönüşüme kazandırılacak.

Çevresel atıkların geri dönüşüme kazandırılması ve çevrenin temiz bir şekilde gelecek nesillere bırakılması konusunda bazı çalışmalar yürüten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Fırat Havzasında ‘’Biz Değişirsek, İklim Değişmez’’ etkinliği düzenliyor. Çevre temizliği ve atıkların doğaya atılmaması konusunda farkındalığı hedefleyen etkinliğe yaklaşık bin gönüllü gencin katılması bekleniyor.

17 Ekim Pazar günü saat 13.00’da Bozova Çatak Fırat havzasında gerçekleşecek olan etkinlikte gençler çevreye atılan atıkları toplayarak geri dönüşüme kazandıracak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan su altı dalış ekibi de Fırat Nehrine dalarak diplerdeki atıkları çıkarmaya çalışacak.

Toplanan malzemelerden uygun olanları geri dönüşüme kazandırılacak, nehirde yaşayan canlıların yaşam alanları birazcık da olsa temizlenmiş olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.