Dünyanın en çok atıf alan ve H endeksi en yüksek olan üniversiteler listesi yayımlandı.

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi, ‘research.com’da2022 Google Scholar açık profillerine göre, ‘En İyi Bitki Bilimi ve Tarla Bilimi Üniversiteleri ’H indeksi ve atıf sayısına göre 303. sıralamada yerini aldı.

Son yıllarda yapılan köklü değişimler ve proje odaklı çalışmalarıyla hep gündemde yer alan Harran Üniversitesi, dünyada ve Türkiye’de önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

2014 yılından bu yana bilimsel katkılar konusunda güvenilir veriler sağlayan önde gelen platformlarından biri olan Research.com, dünyanın en prestijli değerlendirme kurumları arasında görülmektedir.  Bilgisayar, yer bilimleri, tıp, biyoloji, veterinerlik, matematik gibi birçok farklı disiplinlerde dünyada bulunan üniversitelerin ve araştırıcıların performanslarını sıralayan “research.com”un 2022 yılı için yapmış olduğu sıralamada Harran Üniversitesi, Bitki Bilimi ve Agronomy alanında, dünyada ve Türkiye’de birçok köklü üniversiteleri de geride bırakarak 303. sırada yerini almayı başardı.

Resim önizlemesi

Harran Üniversitesi Türkiye’den 4 üniversitenin içerisinde yerini aldı

Üniversitelerin sıralaması, h-endeksi ve bibliyometrik göstergelere dayanmaktadır. Sıralama süreci, Google Scholar ve Microsoft AcademicGraph’tan 166.880 araştırmacı profilinin ayrıntılı bir incelemesi ile gerçekleşiyor.

Bitki Bilimi ve Tarım Bilimi disiplini için 2.575’in üzerinde profil incelendi. 594’ten fazla kurum ve bağlantıdan bilim adamlarınca analiz edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir