Şanlıurfa‘da bebek ölümlerinin azaltılması amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Ankara Etlik Şehir Hastanesinden Prof. Dr. Ahmet Yağmur Baş, Çam ve Sakura Şehir Hastanesinden Prof. Dr. Merih Çetinkaya, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Prof. Dr. Hasan Sinan Uslu ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünden Dilek Burbut, ilimizde kamu, özel ve üniversite hastanelerini ziyaret etti.

Sağlık Müdürlüğünün talebi doğrultusunda, Sağlık Bakanlığınca  ilimizdeki Yenidoğan bakımlarının değerlendirmesi amacıyla yapılan bu ziyaretler sonunda gerçekleşen değerlendirme toplantısına İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Kamu, özel ve Üniversite Hastaneleri Başhekimleri, Sağlık idarecileri ile yenidoğan hekimleri katıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm yaptığı konuşmada  bu konuda şu açıklamayı yaptı:

“Bu toplantı bizim için çok önem verdiğimiz ve aylardan beri hazırlık yaptığımız, yazıştığımız bir değerlendirme toplantısıdır. Bakanlığımızla bu konu hakkında yaptığımız yazışmalar neticesinde yenidoğanlarla ilgili verdiğimiz sağlık hizmetinin uzmanları tarafından tekrar değerlendirmesini talep ettik. Bakanlığımız tarafından alanlarında çok değerli dört hocamız ilimize görevlendirildi. Hocalarımız bizim ekibimizle beraber günlerdir merkezdeki büyük hastanelerimizin ve özel hastanelerimizin tamamı ile üniversite hastanemizi bu anlamda gözden geçirildi. Çok kıymetli, isabetli bulgular tespit ettiler. Biz bugünü yeni doğanlarla ilgili sağlık hizmeti sunumu anlamında bir milat olarak kabul ediyoruz. Bu günden itibaren daha yoğun bir çaba içerisinde olacağız, sizlerin de aynı çabayı vereceğinize inanıyorum. Katılım ve destekleriniz için teşekkür ediyorum” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir