Vali Salih Ayhan,  medya mensuplarıyla Cumhuriyet Sosyal Tesislerindeki kahvaltıda bir araya geldi. Görev süresindeki ilk 2 ayı değerlendirdi.

Kendisiyle tanışmak için yoğun bir talebin olduğunu anlatan Vali Ayhan, ”İki aylık görev süresince kenti ve ilçeleri gezerek saha taramaları gerçekleştirdik. Yaklaşık 2 bin bekleyen randevu var. Her birine 15 dakika ayırsam ve 72 gün boyunca hiç randevu almasam ancak biter” dedi,. Randevu için acele edilmemesini, bu konuda anlayış beklediğini söyledi.

“ŞANLIURFASPOR’A SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Basın mensuplarının Şanlıurfaspor’la ilgili sorularını yanıtlayan Vali Ayhan, “Şanlıurfaspor’a âmâsız, fakatsız sahip çıkmamız gerekir. Şehrin takımına, kişilere değil. takıma sahip çıkmak boynumun borcudur” dedi.

DÜNLER BUGÜNÜ, BUGÜNLER DE YARINI İNŞA EDER

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, şunları kaydetti:

Bu güzel şehirde hizmet etmeyi Rabbim bize nasip etti, inşallah sizlerin de desteği ve duasıyla bunun hakkını verebiliriz. Bir şehir siyaset, iş dünyası, basın, sivil toplum kuruluşlarının birlikteliğiyle güçlü bir dönüşümü yaşar. İnşallah ilerleyen dönemlerde ‘Biz bize buluşmalar” kapsamında farklı meslek gruplarıyla da zaman zaman bir araya geleceğiz. Bu buluşmalarda kentimizle ilgili düşüncelerimizi paylaşıyoruz, onların taleplerini ilgili kurumlarımıza iletiyoruz. İnşallah basın mensuplarıyla da sık sık bir araya geleceğiz.

Temel düşüncemiz daha iyi bir Urfa olmalı. Etik ve ilkeli habercilikle doğru bilgiyi hemşerilerimize ulaştırmak önemli hizmetlerdendir. İlk meslek grubu toplantısını siz basın mensuplarıyla yapıyoruz. Görüş alışverişinde bulunarak bundan sonra daha etkin çalışmalıyız. Her zaman dediğimiz gibi; Dünler bugünü, bugünler de yarını inşa eder. Bu minvalde Şanlıurfa’mızın geleceği için elbirliğiyle güzel işlere imza atacağız.

“ELEKTRİK SORUNU BİZİ ZORLUYOR “

Şanlıurfa’da 5 tane sorun gösterin denilse bunlardan birinin de elektrik problemi olacağını söylerim. Bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz. Üreticimizin yanındayım, çiftçimizin yanındayım. Ama çiftçimizin de ödeme planına riayet etmesi gerekiyor. Elektrik konusu, zor durumda olduğumuz konulardan birisi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.