Zamanlarının büyük bir bölümünü ‘Engelsiz Yaşam Merkezi”nde geçiren özel bireyler için konforlu bir ortamda kurs imkânı  sunuluyor. Herkese açık olan merkezde engelli bireyler hem üretiyor hem sosyalleşiyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde açılan kurslara katılan engelliler,  yaptıkları ürünlerin satışından aile ekonomilerine katkı da sağlıyor. Aynı zamanda kurslara katılarak sosyal hayata katılım sağlıyor, yöreye özgü el sanatlarını da yeniden yorumluyorlar.

Engelleri Büyükşehir ile aşan bireyler koordinasyon ve yaşam merkezinde açılan kurslarda çantadan kolyeye tespihten hediyelik eşyaya kadar geri dönüşüm yoluyla birbirinden güzel süs eşyaları yapıyor.

HEM ÜRETİYOR HEM SOSYALEŞİYORLAR

Zamanlarının büyük bir bölümünü ‘Engelsiz Yaşam Merkezinde’ geçiren özel bireyler için Şanlıurfa Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezi’nde her detay düşünülürken, konforlu bir ortamda kurs imkânı da sunuluyor. Herkese açık olan merkezde engelli bireyler hem üretiyor hem sosyalleşiyor.

Merkezde; Eğitim ve konferans salonları, mescitler, kütüphane ve okuma salonları, acil müdahale odası, bilgisayar odaları, müzik atölyesi, yağlı boya atölyesi, resim atölyesi, satranç odası, işaret dili ve eğitim alanları ile oyun alanları gibi pek çok donatı bulunuyor.

Uzman öğreticiler eşliğinde çeşitli kurs ve eğitimlerden faydalanan engelliler hayata umutla bakıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir