Petrolspor Kulüp Başkanı Abdulvahap Akbaş, Şanlıurfaspor 2-0 öndeyken, 61’nci dakikada sahaya yabancı madde atılmasına devam edilince hakem tarafından tatil edilen karşılaşmayı değerlendirdi.

TRT Kurdi’de yer alan açıklamasında, maçın kardeşçe geçmesi için çaba harcadıklarını anlatan Akbaş, ‘Gerginlik oluşmasın diye Şanlıurfa‘dan seyirci gelmesini istemiyorduk, Zaten Spor Güvenlik Kurulunda bu yönde karar alınmıştı. Şanlıurfaspor’la bizim bir problemimiz yok. Biz de şaşırdık, olayları Diyarbakır’dan gelen bazı taraftarların çıkardığına inanıyoruz.” dedi.

KALECİ TAHRİK ETTİ

2 hafta içinde Batman’da Isparta’ya mağlup olduklarında böyle bir durumla karşılaşmadıklarını anlatan Akbaş, ‘O maçta hakem çok kötü bir yönetim göstermesine rağmen herhangi bir olay yaşanmadı. Şanlıurfaspor maçı çok farklıydı, ilk kez koltukların sökülüp atılmasına şahit olduk, ilk kez sahaya bu kadar çok maytap atıldı. İkinci yarının başında biraz sükunet olmuştu. Urfaspor kalecisi (Aydın Bağ) çok tahrik etti ama hakem başta olmak üzere görevliler maçın devam etmesi için gerekli gayreti gösterdi. Bizim hiç bir kulüple sorunumuz yok, Şanlıurfaspor’la da sorunumuz yok. Böyle olmasını, Batman’ı böyle tanıtmayı istemezdik,bir kılıf aramıyoruz, çok üzgünüz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir