Viranşehir Devlet Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz (KBB) branşında Doktor bulunduğu bildirildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Viranşehir İlçe Başkanlığının sosyal medya hesabından bu konuda yapılan “Hastane var, doktor yok!” başlıklı paylaşımda, “350 Bin Nüfuslu şehirde KBB (Kulak Burun Boğaz) doktoru yok. Viranşehir Devlet Hastanesi’nde KBB doktoru olmadığı için 250 bin nüfuslu koca şehir Urfa merkeze gitmek zorunda kalıyor.” denildi, bu ekonomik krizde vatandaşların mağdur olduğu belirtildi.

CHP Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz ise, “Önemli olan devasa hastaneler açmak değildir, önemli olan içini doldurabilmektir. Koskoca bir ilçeye KBB doktoru gönderemiyor ama sağlıkta reform yaptıklarından bahsediyorlar. #giderlersegitsinler dediğiniz doktorlara ihtiyacımız var ama size ihtiyacımız yok” yorumu yaptı.

CHP Şanlıurfa Yönetim Kurulu Üyesi Av.Ronayi Paydaş ise benzer bir sıkıntının Birecik’te yaşandığını bildirdi. Paydaş, sosyal medya hesabından şunları anlattı: “Bugün CHP Şanlıurfa İl Yönetimi olarak Birecik İlçemizdeydik. Birecikliler Birecik Devlet Hastanesinde Kardiyolog, Kulak Burun Boğaz ve Göğüs Doktoru yokluğundan mağdur olduklarını sırf bu yüzden başka şehirlere tedaviye gittiklerini bizlere ilettiler.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.