Ceylanpınar Devlet Hastanesi‘nde henüz bilinmeyen nedenle çıkan tartışmada sağlık görevlileri S.K. ve İ.Ö, 3 kişinin saldırısına uğradı.

Olay, geçtiğimiz akşam Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde yaşandı. İddiaya göre sağlık personeli S.K ve İ.Ö. bir hasta yakını tarafından darp edildi.

Sağlık çalışanın darp edilmesiyle hastanede gerginlik yaşandı ve yüzünde darp izleri oluşan mağdur İ.Ö. için beyaz kod verilmesiyle devreye polis ekipleri girdi.

VALİ AYHAN’DAN KINAMA

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken sağlık personelinin ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Öte yandan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, sosyal medya hesabından “Ceylanpınar ilçemizde maalesef ki 2 sağlık personelimiz darbedildi. Olayın failleri, adli makamlarca gözaltına alındı. Süreci yakinen takip ediyorum ve yaşanan bu olayı kınıyorum. Değerli sağlık çalışanlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” paylaşımını yaptı.

”SAĞLIKTA ŞİDDET VATANA İHANETTİR”

Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası’nın (HEP SEN) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ”Ceylanpınar’dan gelen Sağlıkta Şiddet görüntüsüyle sarsıldık. Şiddete maruz kalan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sağlıkta Şiddet durumunda meslektaşlarımız için Hukuk Birimimizle yanında olduğumuzu tekrar beyan ediyoruz. Sağlıkta Şiddet Vatana İhanettir!” denildi.

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKARILSIN 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nın (SES) sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada iseşöyle denildi: Ceylanpınar devlet hastanesinde çalışan sağlık emekçisi arkadaşlarımız hasta yakınları tarafından darp edilmiştir. Şiddeti kışkırtan söylemlere son verilsin etkili bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılsın. ARTIK YETER !”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir