Harran Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 22 Kasım Diş Hekimliği Günü kutlama etkinlikleri kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim yılı Beyaz Önlük Giyme töreni düzenlendi.

Osmanbey Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda yapılan törende öğrenciler beyaz önlüklerini giydi, açılış konuşmaları yapıldı.

Diş Hekimliği Fakültesi olarak dünya standartlarını yakaladıklarını belirten Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Yavuz; “Yeni binamızı yapıyoruz, Akademik kadromuzu güçlendiriyoruz. Eğitim kalitemizin daha da artması, hasta potansiyelimizi de arttıracaktır. Kullandığımız malzeme ve yaptığımız tedaviler, dünya standartlarına göre yapılmaktadır. Fakülte olarak yeterli teknolojiye sahibiz. Gelişmiş ülkelerde hangi tedaviler yapılıyorsa aynı tedaviyi bizde yapıyoruz. Kadromuz ve yeni binamız bittikten sonra fiziki olarak da daha güzel imkanlara sahip olacağız. Tüm velilerimize buraya geldikleri ve gençlerimizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Gençlerimize de beyaz önlük gibi hem eğitimlerinin hem de gelecekteki meslek hayatlarının bembeyaz olmalarını diliyorum” dedi.

Hekim olma yolundaki gururlu anlardan biri olan önlük giyme töreni heyecanını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik; şunları kaydetti:

“Beyaz Önlük giyme törenimize hoşgeldiniz. Burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Öncelikle sağlık elemanları bizim için çok kıymetlidir. Son zamanlarda sağlık çalışanlarının önemini daha hissettik. Birinci sınıftan itibaren artık bu işin anlamını çok daha iyi öğreniyorsunuz. Biliyorsunuz bölgemiz kalabalık bir bölge ve sağlık çalışanlarına ihtiyaç çok fazladır. Bizler sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz için elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz. Binalarımızla, tam donanımlı laboratuvarlarımızla diş hastanesini hazır hale getirip önümüzdeki dönem içerisinde hizmete sunacağız. Her zaman her koşulda sizlerin yanınızda olacağınızı bilmenizi istiyorum. Pek çoğunuz Urfa’nın dışında illerden geliyorsunuz. Özellikle Osmanbey Yerleşkesinde sizin için her imkanlar mevcut. Üniversitemizin sağlık kampüsü olarak nitelendirdiğimiz sizin okulunuzun yer aldığı Yenişehir kampüsümüz de çok güzel bir yer. Fakültenizden mesleki olarak donanımlı hekimler olarak mezun olacağınıza inancım tamdır. Sizler bizim medarı iftiharımızsınız. Beyaz Önlük giyme töreni size has bir gün. Dolayısıyla bununla gurur duymanız lazım. 22 Kasım Diş Hekimleri Gününüzü kutluyor, öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum”

Diş Hekimleri Gününün, 14 Mart Tıp Bayramı gibi değerli bir gün olduğunu söyleyen Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm; “Bu vesileyle tüm diş hekimlerimizin22 Kasım Diş Hekimleri gününü tebrik ediyorum. Beyaz önlük bütün dillerde, dinlerde temizliğin ve masumiyetin göstergesidir. Zorlu bir yola çıktınız. Birazdan giyeceğiniz beyaz önlüğün sorumluluğunu taşıyabileceğinize yürekten inanıyorum. Masumiyetiniz ve saflığımızın bozulmamasını temenni ediyor, mesleğinizde başarılı olmanızı diliyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından ilk defa önlük giyecek olan 97 öğrenciye protokol tarafından beyaz önlükleri giydirildi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.