Harran Üniversitesi ile Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen “ŞAN-FEST” Güz Dönemi etkinlikleri sona erdi.

Merkezi Kafeterya önünde halk oyunları eşliğinde kurdele kesimi ile başlayan programda davetliler bando eşliğinde yürüyerek açılan stantları ziyaret ettiler.

İki gün süren etkinliklerin ilk gününde Moto Ruha Show, Basketbol Müsabakaları, Kano Gösterileri, Dart Müsabakaları ve Okçuluk Faaliyetleri, Halat Çekme Yarışması, Jimnastik ve Folklor Gösterileri gibi sosyal etkinlikler düzenlendi.

Ayrıca gün içerisinde farklı saatlerde Sanatçılar İbrahim Halil Çiçek ve Mehmet Özaslan ana sahnede konser verdiler. Akşam saatlerinde ise sanatçı Mehmet Erdem’in muhteşem konseri ile ilk günün etkinlikleri ile son buldu.

Programın ikinci gününde ise Urbit Spor Kulübü Etkinlikleri ve Basketbol Müsabakalarıyla başlayan etkinlikler, sözleriyle kalplere dokunan, kendine has üslubuyla dinleyenleri mest eden Şair ve Yazar Serdar Tuncer’in söyleşisi ile devam etti.

Söyleşinin ardından pandemiden dolayı geçen yıl yapılamayan 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni büyük bir coşkuyla öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Akşam programı ise Adem Erkeker ile Emrah Yazar’ın konserleri ve Anadolu Rock gösterisi ile devam etti.

Harran Üniversitesi Güz Şenliği, Hüseyin Şahin ile Sıra Gecesi programı ile son buldu.

Osmanbey Yerleşkesinde yapılan törene, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Demir. Prof. Dr. M. Tahir Güllüoğlu ile Prof. Dr. Mehmet Hançer, Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Zübeyir Zorlu, fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokul müdürleri, akademisyenler, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri ve öğrenciler katıldı.

 

Kaynak: HRÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.