Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından riskli bir gebelik süreci başarılı bir tedavi süreci ve operasyonla sona erdi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mert Ulaş Barut, 38 haftalık bir gebe hastanın polikliniğe başvurduğunu ifade ederek hastanın ileri derecede obez, hipertansiyon ve gestasyonel diyabet olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Doç. Dr. Mert Ulaş BARUT, hastanın kendileri için riskli gebelik, öncelikli ve önemli bir hasta olduğunu dile getirerek, şu bilgileri verdi:

“Hastanın durumunu kardiyoloji, dahiliye, pediatri (yeni doğan) ve anestezi konsültasyonları ile multi disipliner bir şekilde yönettik. Hasta bizimle işbirliğine çok açık olduğu için program en iyi şekilde ilerledi. Sezaryen ile 3600 gr ağırlığında  50 cm boyunda ve  baş çevresi 35 cm olan sağlıklı bir kız bebekleri dünyaya geldi.

Daha önce de 52 yaşında ikiz gebeliği olan hastanın doğumunu gerçekleştirmiştik fakat bu gün 53 yaşında ve  riskli bir hastanın doğumunu başarılı bir sekilde gerçekleştirmek beni ve tüm ekibimi daha da mutlu etti. Tüm ekibimi multi  disipliner çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Hastama Allahtan Uzun ömür ve sağlıklı yaşam diliyorum”

Harran Üniversitesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan da, risk oranı yüksek doğumlarda önemli başarı sağladıklarını belirterek,  Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalındaki ilgili öğretim üyelerine, asistanlara ve personele teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir