Şanlıurfaspor, Erol maçında taraftarının küfürlü tezahüratı yüzünden Somaspor maçını taraftarından mahrum bir şekilde oynamış, 0-0 berabere kalmıştı.

Aynı şey şimdi Çorum FK’nin başına geldi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) bu konuda aldığı karar şöyle:

ÇORUM FK ’nın, 19.04.2023 tarihinde oynanan ÇORUM FK-İNEGÖLSPOR TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 6.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ÇORUM FK görevlisi ABDULHAMİT YILDIZ’ın, müsabaka esnasında akredite edilmediği alanda bulunması ve akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ÇORUM FK görevlisi ABDULHAMİT YILDIZ’ın, hakem soyunma odası koridorlarında müsabaka hakemlerine yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 39/2. maddesi uyarınca 3 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”

PFDK’nun bu kararı nedeniyle lider Çorum FK’nin hafta sonu Düzcespor’la kendi evinde oynayacağı maça taraftar alınmayacak, Şanlıurfaspor’u yakından ilgilendiren karşılaşma boş tribünler önünde oynanacak.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir