Türkiye U 18 Şampiyonasında grup eleme maçları sona erdi.

İlimizi temsil eden takımlardan Şanlıurfaspor, Malatya grubundan çıkamayıp elenirken Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor tur atladı.

Malatya grubunda Kahtaspor’u 2-1 yenerek finale yükselen Şanlıurfaspor bugün (15 Mayıs) Diyarbakır DSİspor’la karşılaştı. Rakibi karşısında başabaş bir mücadele ortaya koyan Sarı yeşillilerde Süleyman kırmızı kart gördü. Bu durum Ceylanların moralini bozdu, direncini kırdı. Karşılaşma Diyarbakır takımının 2-1’lik üstünlüğüyle sona erdi.

BÜYÜKŞEHİR 2. KADEMEYE YÜKSELDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor ise Diyarbakır grubunda başarılı bir performans ortaya koydu.  U18 Türkiye Şampiyonası grup elemelerinde Batman Özel idare Gençler Birliğisporu 1 – 0, Yüksekova Belediyespor’u 3 – 1 yenen Turuncu beyazlılar, final maçında Muş Belediyespor’la karşı karşıya geldi.

İyi bir mücadele ortaya koyan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor U 18 takımı rakibini 2-1’lik skorla mağlup etmeyi başardı ve 2. Kademeye yükseldi.

Turuncu beyazlılara galibiyeti getiren goller Müslüm ve Şağdar’dan geldi.

TUR ATLAYAN 20 TAKIM 4 GRUBA AYRILACAK

20 grup merkezinde oynanan 1. kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olan 20 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde 2. kademe müsabakaları oynanacak.

2. kademe müsabakaları sonunda gruplarında birinci olan 4 takım, final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir