Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın (KKA), 2021 Yılı Stratejik İmalat Sektörlerine Finansman Desteği Programı (FİNDES) KAYS son başvuru tarihi 12.11.2021 saat 23.59’a kadar uzatıldı.

Şanlıurfa Diyarbakır’da (TRC2 Bölgesi) tekstil-hazır giyim, ayakkabı, gıda ve mobilya imalatı sektörlerindeki işletmelerin uluslararası standartlarda katma değeri yüksek üretim yapmalarının sağlanması ve bu yolla ekonomik büyümenin hızlanmasına katkıda bulunmak amacıyla 2021 Yılı Stratejik İmalat Sektörlerine Finansman Desteği Programı ilan edilmişti.

Son başvuru tarihi 12 Kasım’a kadar uzatılan destek programının öncelikleri şunlar:

Tekstil-hazır giyim, ayakkabı, gıda ve mobilya imalatı sektörlerindeki işletmelerin fiziki, dijital ve teknolojik kapasitelerinin geliştirilmesi.

İşletmelerin yönetim, tasarım, üretim, pazarlama, satış vb. süreçlerinin iyileştirilmesi.

İşletmelerde kaynak verimliliğinin sağlanması.

İmalat sektöründe faaliyet göstermek üzere yatırım süreci devam eden işletmelerin yatırımlarının hızlandırılmasını sağlamak. (Bu kapsamda sadece yatırım süreci devam eden, üretime geçmemiş işletmeler başvuru yapabilir.)


Program Bütçesi: 50.000.000 TL

Program kapsamında, başarılı bulunan projelerin kar payı giderleri Ajans tarafından karşılanacaktır.

  • Asgari Kullanılabilecek Kredi Tutarı (Proje Bütçesi) (KDV Dahil): 500.000 TL
  • Azami Kullanılabilecek Kredi Tutarı (Proje Bütçesi) (KDV Dahil): 2.500.000 TL

Projenin Uygulama Süresi: 12 ay.

Kimler Başvurabilir?

  • Tekstil-hazır giyim, ayakkabı, gıda ve mobilya imalatı sektörlerinde faaliyet gösteren kâr amacı güden işletmeler ve bu temel sektörlerin üretim süreçlerini destekleyen ileri ve geri bağlantılı tedarik zincirini tamamlayabilecek imalat alanlarında faaliyet gösteren kâr amacı güden işletmeler.

 

Ayrıntılı Bilgi: www.karacadag.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.