A Haber yayınına yorumcu olarak katılan Onur Erim’in, Akşener’in “Bu ele terörist eli değmedi” açıklamasına yönelik “Eli değmemesi çok mühim değil başka bir şekilde değmiştir” sözleri tepki çekti.

İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Ankara 1.Bölge Milletvekili adayı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Sayın genel başkanımız Meral Akşener’e ve bir kadına karşı asla kullanılmaması gereken, ahlaksızca ve şerefsizce bir dil kullanan  #TerbiyesizOnurErim’i bu sözlerinden dolayı ve AHaberi de bu terbiyesiz konuğa izin verdiği için özür dilemeye davet ediyor ve nefretle kınıyorum.”

Twitter hesabından açıklama yapan İYİ Parti Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Saltuk Buğra Kavuncu ise, “Biz milletimizle tarih yazacağız; seni, senin zihniyetindekileri, o çirkin sözlerinizi, hakaretlerinizi de tarihe gömeceğiz. Tüm İstanbul il teşkilatımızı, Genel Başkanımıza dil uzatan Onur Erim denen terbiyesize haddini bildirmek üzere A Haber önünde yapacağımız basın açıklamasına çağırıyoruz. Bu ahlaksızlık, terbiyesizlik yanınıza kalmayacak! Hesap vereceksiniz!” ifadelerine yer verdi.

Coşkun Yıldırım’ın açıklamasının ardından İYİ Partililer, A Haber binası önünde toplandı ve Onur Erim’in sözlerini protesto etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir