Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’a uyuşturucu madde kullanan şahısların mekanı haline gelen Eyyübiye’nin Dedeosman mahallesindeydi.

Urfa kalesine yakın bir noktada kullanılmayan evlerde, sokak aralarında barınan uyuşturucu bağımlıları yüzünden geceleri bırakın bir yere gidip gelmeye, kapıları bile açmaktan korkar hale geldiklerini belirten Mahalle sakinleri,  bu bölgenin kentsel dönüşüm kapsamına alınmasını istediler.

Aydınlık, Dedeosman Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinledikten sonra şu açıklamayı yaptı:

“Dedeosman Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Mahalleli kardeşlerimiz ile birlikte, Mahallede uyuşturucu madde kullanan şahısların barındığı ve uyuşturucu madde kullandığı kullanılamaz haldeki evleri dolaştık.

Dedeosman Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız uyuşturucu madde kullanan şahıslar nedeniyle, sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu Mahallede çok sayıda metruk ev var.

Mahalle sakinleri, bu metruk durumdaki gecekondularda gençlerin uyuşturucu madde kullandığını bize aktardılar.

Buradan yetkililere sesleniyorum. Bu Bölgede bir an önce Belediye veya TOKİ tarafından kentsel dönüşüm çalışması başlatılmalıdır. Sayın Valimizden ve Sayın Emniyet Müdürümüzden de isteğimiz bu Mahallede asayiş kontrollerini sıkılaştırılmasıdır.”

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.