Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Organize Sanayi bölgesinde yapımına çalışmaları başlanan fabrika inşaatında incelemelerde bulundu. 5171 metrekarelik alanda 3600 metrekare kapalı alana sahip fabrika projesinde, ihale sürecinin ardından hafiryat çalışmaları  başladı.

Alandaki çalışmaları inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, teknik ekipten bilgi aldı. İmalat, depolama, paketleme ve idari birimleri olmak üzere her türlü teknik altyapı ve son teknolojik araç ve gereçlerden oluşacak fabrika engellilerin istihdamı gözetilerek dizayn edildi.

Başkan Kuş, Fabrika projesiyle ilgili olarak şu bilgileri verdi;

”Göreve geldiğimiz günden bu yana ekibimizle birlikte Eyyübiye’nin dertleri ile dertleniyoruz. Bir taraftan Fen İşleri birimi, bir taraftan Park ve Bahçeler birimi, bir taraftan Temizlik işleri birimi, bir taraftan Sosyal Yardımlaşma birimi… 23 birimimizle birlikte 24 saat vatandaşlarımızın hizmetinde olduk. Son yılların en büyük sıkıntısı istihdam ve işsizlik. Bu noktada biz Eyyübiyeli kardeşlerimize şunu ifade etmiştik; işsizlik noktasında inşallah istihdamın önünü açacağız ve inşallah işsizliği minimum seviyeye düşürmenin çabası içerisinde olacağız.

Bugün çok şükür o sözümüzü yerine getiriyoruz. İnşallah Şubat veya Mart ayında Eyyübiye’li kardeşlerimizle açılışını yapacak, kendi fabrikaları ile buluşturacağız. Bununla da yetinmiyoruz. Sera Kent konusunda son adımlarımızı atıyoruz. Bu ayın sonunda inşallah Seramızın da İhalesini yapmış olacağız. Orada da çok ciddi manada istihdam sağlayacağız. Bize yol açan bu imkanları sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Eyyübiyeliler ve şahsım adına şükranlarımı iletiyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.