Direkli mahalle sakinlerinin taleplerinden biri olan Kapalı Semt Pazarı ve Zabıta Karakolu projelerine ilk harç konuldu. Temel atma töreninde konuşan Başkan Kuş, Vatandaşların taleplerini bir bir yerine getirmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Saha gezilerinde Direkli mahalle sakinlerinin en önemli taleplerinden biri olan Kapalı Semt Pazarıydı. Başkan Mehmet Kuş, bu projenin gerçekleştirileceği konusunda verdiği sözü tuttu.  Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Kapalı Semt Pazarı ve Zabıta Karakolu projeleri için temel atma töreni düzenledi.

Temel atma töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 2 yıla çok şey sığdırdıklarını belirterek, ”Şimdi bunları anlatmaya başlarsak çok vaktimizi alır. Sizleri bu sıcak altında bekletmeye gönlüm el vermiyor.” dedi ve ekledi:  ”Saha ziyaretleri kapsamında Direkli Mahalle Muhtarımız Mehmet Kestop’la birlikte vatandaşlarımızı ziyaret edip, taleplerini alırken bizlerden istedikleri bir semt pazarıydı. Ama malumunuz bu bölgede yer sıkıntısı var. Bunun için kolları sıvadık, çalıştık, uğraştık ve yer sorununu çözüme kavuşturduktan sonra hemen projemizi hazırladık. İhalemizi gerçekleştirdik. Hamdolsun şimdide modern kapalı semt pazarı ve zabıta karakolumuzun temelini atıyoruz. İnşallah gece gündüz demeden çalışıp, talepleri bir bir yerine getirmeye devam edeceğiz. Bölgemize şimdiden hayırlı olsun.”

EL ELE ÇALIŞIYORUZ

Eyyübiye için el ele vererek çalıştıklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, ”Başkanımız Mehmet Kuş’u tebrik ederim. Yer sıkıntısını kısa sürede çözdü ve bugün temelini atıyoruz. Belediye Başkanlarımızla, Meclis Üyelerimizle, Muhtarlarımızla birlikte Eyyübiye’nin gelişimi için durmadan çalışıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Temel atma törenine Başkan Mehmet Kuş’un yanı sıra;  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Vekili Cuma Ağaç. AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, AK Parti Eyyübiye Kadın Kolları Başkanı Gülten Balcı, Gençlik Kolları Başkanı Hamza Göktaş, Belediye Meclis Başkanvekili Ahmet Kenan Kayral, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Kestop, Bölge Muhtarları, Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile bölge sakinleri katıldı.

1600 metre karelik alanı kapsayan Kapalı Semt Pazarı ve Zabıta Karakolu projelerinin kısa süre içinde bölge halkının hizmetine sunulacağı belirtildi.