Arnavutluk’tan Balkan Şampiyonu unvanıyla  dönen Eyyübiye Belediyesi sporcusu Emirhan Çelik madalyasını Başkan Mehmet Kuş’a takdim etti.

Emirhan’ı tebrik eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “En iyi yatırım gençliğe yapılan yatırımdır. Asrın belası, gençlerin sahipsiz kalışıdır. Biz de AK Evlerle, gençlik merkezlerimiz, eğitim otaklarımızla gençlerimize sahip çıkıyoruz. Seçildiğimiz günden bu yana yatırımlarımızın yüzde 60’ını gençlik üzerine yapıyoruz. İnşallah yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Balkan Şampiyonu Emirhan Çelik’e altın takan ve çeşitli hediyeler takdim eden Başkan Kuş, başarılarının devamını diledi.

Şampiyon Emirhan Çelik’ten, her türlü ihtiyacında hocaları aracılığıyla kendisine ulaşılmasını isteyen Başkan Kuş, genç sporcunun antrenörü Hüseyin Çelik’i de başarısından dolayı altınla ödüllendirdi.

Genç şampiyonun babası Müslüm Çelik de, çok gururlu olduklarını vurgulayarak,, Türkiye’ye, Şanlıurfa’ya bunu yaşattığı için çok sevinçliyiz. Başarılarının devamı için hocalarımızla birlikte Emirhan’a destek olmaya devam edeceğiz. Hocalarımıza, destek veren müdürlerimize ve Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Kuş’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK EVLERDE ÇALIŞIYORDU

Eyyübiye Belediyesi AK Evler Spor Salonlarında dört yıldan bu yana tekvando sporu yapan Emirhan Çelik, 3-4 Aralık 2022 tarihlerinde Arnavutluk’un Durres şehrinde yapılan Balkan Tekvando Şampiyonasına Türk Milli Takımıyla katılmıştı.

10 ülkeden 446 sporcunun yarıştığı şampiyonada, Yıldız Erkekler 45 kilo kategorisinde katıldığı tüm karşılaşmada rakiplerini sayı üstünlüğü ile yenen Çelik, Boşnak, Arnavut ve Yunan rakiplerini de yenerek altın madalya kazanmıştı.

Eyyübiye Belediyesi’nin destekleriyle spor hayatının başında ülkemizin ve Şanlıurfa’nın gururu olan Emirhan Çelik, Şanlıurfa’nın tekvando tarihinde de en büyük başarısına imza atmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir