Karaköprü Belediyesi ile Karaköprü Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa olarak yürütülen ‘Yaşlılarımız yalnız değildir’ projesi ile evde bakıma muhtaç yaşlı ve dezavantajlı vatandaşlar ile ailelere evde bakım desteği veriliyor.

Evde bakım hizmeti için oluşturulan ekip, tespit edilen yaşlı veya engelli vatandaşların evlerine giderek kişisel bakım, temizlik ve ev temizliği gerçekleştiriyor. Evde bakım hizmeti ile gönüllere dokunduklarını söyleyen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bunu bir görev olarak kabul ettiklerini vurguladı. Baydilli, “Yaşlı, dezavantajlı vatandaşlarımızın her zaman yanında olmak ve onlara her anlamda destek vermek bizim görevimizdir. Onları ziyaret ettiğimizde de her zaman onların yanında olacağımızı söylüyoruz Görevli arkadaşlarımız ihtiyaç sahibi yaşlı veya dezavantajlı vatandaşlarımızın evine giderek kişisel ve ev temizliğini yapıyor. Tabi bu vatandaşların hayır dualarını da almış oluyoruz.” dedi.

Resim önizlemesi

Baydilli, pandemi sürecinde de ekiplerin özverili bir şekilde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Evde bakım ve temizlik hizmetinden yararlanan vatandaşlar, bu hizmetten dolayı son derece memnun olduklarını belirterek, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye ve evde bakım ekibine teşekkür ettiler.