Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ilaçlama çalışmalarında kullanılmak üzere 40 adet araç satın aldı.

Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesine alınan araçlar törenle teslim alındı. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünde düzenlenen törene Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Genel Sekreter Ferit Dağdeviren ilgili Daire Başkanları ve Şube Müdürleri katıldı.

Şanlıurfalılara hizmet lanında büyük yeniliklere imza attıklarını anlatan Başkan Beyazgül, kiralamadan vazgeçip kendi öz kaynaklarıyla hizmet araçları satın alarak büyük bir tasarruf sağladıklarını bildirdi.

ESKİ OTO ALIM SATIM’DA İMAR DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK

Şanlıurfa’da konaklama sayısını artırmaya yönelik eski oto alım satım sitesi bölgesinde imar değişikliği yapacağız. Hizmet binamızın ilerisinde oto alım satım siteleri vardı. Oto alım satım sitelerini de kendi yerlerine taşınmasını sağladık. Şimdi orada 2.2 yoğunluğa kadar bir yoğunluk verilmişken Turizm şehri olan Şanlıurfa’da burası otele dönüştürülmesi için imar planın da değişiklik yapılacak. Müracaatçılara göre bu çalışmalar devam edecektir.

‘’KENDİ KAYNAKLARIMIZLA FİLOMUZU GÜÇLENDİRİYORUZ”

Kiralamadan vazgeçip kendi öz kaynaklarıyla hizmet araçları satın alarak büyük bir tasarruf sağladık. 40 aracımızı satın aldık. Alınan 40 araçla bundan sonra belediyemiz kendi ilaçlamasını ihaleye değil, kendisi yapacak. İlacımızı da kendimiz almış olacağız. Artık araç firmalarının yarışması değil, artık ihaleler en kaliteli ilaç firmalarının yarışı şeklinde olacaktır. Bugüne kadar birçok sorunu çözdük. Şu anda ilaçlamada çok büyük başarı elde ettik. 153 iletişim merkezine ilaçlamadan dolayı yapılan şikayetler çok asgari düzeye düşmüş bulunmaktadır. Sistemli bir şekilde arkadaşlarımız gayretle hem kırsalda hem merkez de ilaçlama çalışmalarını sürdürmektedir. Vatandaşlarımız ilaçlama çalışmalarımızdan çok memnun olduklarını bize iletiyorlar.  Tır, silindir, kamyon, kepçelerimizi aldık. Kırsalda ve Fen işlerinde şu anda birçok çalışmayı ve faaliyeti ihale yapmaksızın kendi ekibimizle hizmetlerimize devam ediyoruz’’

‘’ŞANLIURFA’YI 2023’E HAZIRLIYORUZ’’

Kale arkasında 300 tane konutun yıkımını gerçekleştirdik ve bu bölgede Millet Bahçesi yapımı için çalışma başlattık. Millet Bahçesinin yapılacağı alanda bir takım tarihi eserler ortaya çıktığı için bu bölge yeniden revize yapılarak ihalesi yapılıyor. Turizm yolunda 476 adet konut kamulaştırıldı ve kamulaştırılması yapılan bu bölgede hemen ekiplerimiz yıkım çalışmalarını gerçekleştirdi. 25 yıldır turizm yolu konuşuluyordu. Geldiğimiz gibi bu konuya el attık ve turizm yolunu açtık. Onun ardından çalışmalarımıza ara vermeden Eyyübiye ilçesinde bulunan Asya Mahallesindeki yolu genişleterek çift yön olarak trafiğe açtık. Aynı yöne gittiğimiz zaman Akçakale yolumuzu 50 metreye çıkardık. O bölgedeki vatandaşlarımız havaalanı standardında bir yol yaptığımızı bize söylüyorlar.

‘’ŞANLIURFA, TURİZMDE BİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK’’

Şanlıurfa’nın tarihi yapılarını tarihi dokuya uygun olarak restore edip kent turizmine kazandırdık. Kızılkoyun uzun süredir gecekondularla işgal edilmiş durumdaydı. Kızılkoyunu açtık, bir yandan park yaptık ve ikinci etap üst kısımda çalışmalarımız devam ediyor. Yine kızılkoyunda park ve yeşil alan çalışmalarımız devam ediyor. Kızılkoyun eskiden ne haldeydi şimdi nasıl. Eskiden Kızılkoyuna girmeye korkarlardı, şimdi ise Kızılkoyun vatandaşlarımızın fotoğraf çekim alanı olmuş ve bu güzellikleri vatandaşlarımız çektikleri güzel fotoğraflarla paylaşıyorlar. Kızılkoyun mağaralarını ışıklandırdık. Güzel bir ışıklandırma çalışması yaptık. Şanlıurfa’nın boynuna takılmış bir gerdanlık gibi oldu. Buradaki çalışmalarımıza devam ediyoruz.

KENTE NEFES ALDIRAN PARKLAR VE MEYDANLAR KAZANDIRDIK

Şanlıurfalıların yıllardır konuştuğu Kızılay meydanında çalışma başlattık. Vatandaşlarımız bizlere buraya girmeyin çok zor dediler ama biz Şanlıurfalı hemşehrilerimize bu değer dedik ve burada Kızılay 1. etabını kamulaştırdık. Şimdi burası 15 gün sonra park olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kızılay’da 2. etap kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu bölgedeki çalışmalarımızın tamamlanması için büyük bir çaba ve gayret gösteriyoruz. Belediye eski hizmet binası park yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şimdi gençlerimiz şen şakrak burada oturdukları bir yer haline getirdik. Burası belediye binası yapılmadan önceki hali yine bir parktı ve biz burayı yeniden park haline getirdik. Belediye hizmet binasını taşıyacaksın, yeni bir hizmet binası bulacaksın bu zor bir iş dediler ama biz bunun üstesinden gelerek burayı park yaptık. Biz zor işler için geldik. Şanlıurfa’mızın sıkıntılarının önünü açmak için geldik ve nihayetinde orayı da çözük ve park yaptık. Kendi belediye binamızı satın alarak 15 katlı binamıza taşındık ve etrafındaki dükkanları da yine biz satın aldık’.

TRAFİKTE KONFORLU YOLLAR

Abide kavşağı Şanlıurfa’da trafiğin önünü tıkamıştı. Novada Park ve belediye önünden gelen araçlar orada metrelerce yol üzerinde diziliyorlardı. Şimdi Abide Kavşağını da çözüyoruz. Kısa bir süre sonra Şanlıurfalıların hizmetine açacağız ve bu çalışmayla Şanlıurfa’nın trafik yükü rahatlamış olacak. Onun ardında Balıkayağı Bulvarı devam eden süreçte inşallah ihaleye verilecek. Ve ilerinde Buluntu Hoca Bulvarı 11 Kilometre ve bu 11 kilometrelik yol uzun süredir bekliyordu. Diyarbakır yolunu, Mardin Viranşehir yoluna bağladık. Sürücülerimiz uzun süre şehir içerisine girip zaman ve yakıt kaybı yapacakken burayı da bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

Şanlıurfa’da yıllardır çözülemeyen Açıksu Caddesinde çalışma başlattık ve bu çalışmayla o bölgede trafik akışını rahatlattık. Açıksu Caddesine prestij cadde yaptık Şanlıurfa’nın önünü açmak için buna ihtiyaç vardı ve Açıksu Caddesini prestij Cadde yaparak Şanlıurfalı vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Şanlıurfalı vatandaşlarımıza hizmet yolunda çalışmalarımız devam ediyor. Bölgedeki trafik akışını sağlayan yollarda çalışmalarımız hızla devam ediyor. O bölgede Güney-Kuzey yolunu açıyoruz. Burada da kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Şanlıurfa bir şantiyeye döndü.  Her noktasına el atıyoruz. Çevik Kuvvet Kavşağı Karayollarına ait, Ulaştırma Bakanlığına ait ve biz o konuyu da hallettik. Kuzey-Batı Çevre yoluna da girdik ve çalışıyoruz.

BİLİM MEKEZİ İNŞA EDİYORUZ

Gençlere ve kadınlara yönelik kurulan merkez sayılarında önemli ölçüde artış yaşandığına dikkat çeken Başkan Beyazgül, ‘’Şanlıurfa’mıza Hayvan Borsası yaptık. Yine gençliğin şehri olan Şanlıurfa’ya bilim merkezi yapıyoruz ve buradaki çalışmalar tamamlanmak üzeredir. Kadınlarımız için yine 21 kadın destek merkezi yaparak, kadın destek merkezi sayısını 31’e çıkardık. Gençlik merkezi sayısını 19’a çıkardık ve yeni spor salonları açtık. 2 olan spor salonu sayısını 49’a çıkardık.

 İLÇELERE ADİL HİZMET

Şanlıurfa merkez ve ilçelere adil bir şekilde hizmet ediyoruz. ’Mezbahaneler, Kütüphaneler ve otogarlar neye ihtiyaç varsa ilçelere yapılmaktadır. Kırsal alanlarımız da ise yol ağımızı yüzde 90’nın üzerinde tamamladık. İnşallah bu kışa doğru kırsal alanlarımızda yol sorunumuz kalmayacaktır.

 ‘’HİÇ KİMSE ŞANLIURFA’NIN ŞAHLANMASINA ENGEL OLAMAZ’’

Peki bunlar yapılırken elbette ki milletimizin takdirini alıyoruz. Milletimizin gönlüne giriyoruz. Milletimizin sevgisi, muhabbeti bizimle beraber. Bir kısım odaklar ne yaparsak yapalım ‘’biz sizi karalayacağız diyorlar’’ bazı odaklar Şanlıurfa’nın önünü kesmeye gayret ediyorlar. Bana diyorlar ki Başkanım ‘’Meyvesi olan ağaç taşlanır. Hayır bunlar meyvelerden dolayı değil, bunların niyetleri iyi değil, bunların niyetleri Şanlıurfa geri kalsın, gelişmesin, Şanlıurfa şahlanmasın, büyümesin ve Şanlıurfa üzerinde birtakım oyunlarımızı, hesaplarımızı gerçekleştirelim. Kusura bakmasınlar neye mal olursa olsun, halkımızla birlikte, halkımızı arkamıza alarak bunu gerçekleştireceğiz. Şanlıurfa’nın önünü kimsenin kesmeye gücü yetmeyecek. Şanlıurfa Şahlanmıştır’’

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.