Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, Eskişehirspor deplasmanında alınan 0-0’lık beraberlik sonrasında sosyal medya üzerinden gelen yoğun eleştirilere yanıt vermek zorunda kaldı. Yetim, ‘Her şeyin farkındayız, gerekeni yapacağız. İçiniz rahat olsun değerli Şanlıurfaspor taraftarı’ ifadelerini paylaştı.

3 PUANI KAÇIRDIK DEĞİL, ALAMADIK!

Taraftarlardan bazıları, gençlerden oluşan Eskişehirspor’un uzatmalarla birlikte son bölümü 9 futbolcuyla oynamak zorunda kaldığına dikkat çekerek, ortaya konan kötü oyundan dolayı eleştirilerini dile getirirken, bazıları takımın zamana ihtiyacı olduğunu şimdiden hocaya yüklenmenin doğru olmayacağını dile getirdiler.

İşte sosyal medyada yer alan bazı eleştiriler:

Ali Mert Aslan: DAKİKA 90 Hala hala sağdan sola soldan sağa. Kardeşim açsana ortaları uzun topları. Özgürcan ne is yapıyor? Top kaçırmaktan başka bir iş yaptığı yok. Can Erdem, Raşit, Mustafa durak ilk 11 e alınması lazım.Samet Karakoç hayalet gibi geziyor. Gürses hoca artık takımı oturt, bu oyun bize yakışmıyor..

Ahmet Balcı: Sabredelim arkadaşlar.. Oyunu falan bırakalım, Eskişehirspor puan aldıysa farkındaysanız taraftarı sayesinde aldı. Taraftarın takım üzerinde ne kadar etkili olduğunu bizzat tekrar görmüş olduk. Şanlıurfasporumuzu kendi sahamızda yalnız bırakmayıp Eskişehir gibi destek vermeliyiz tüm iç saha maçında bu desteği verirsek takım hava yakalayıp gereken oyunu sahaya yansıtacaktır. Küsmek darılmak yok. Desteğe son dakikaya kadar devam.

Hüseyin Anlı: Daha ligin ikinci maçında yapılan bu yorumlar hiç iç açıcı değil. Sabırlı olan Eskişehirspor yata yata bir puan aldı. Şanlıurfaspor final paslarında, son vuruşlarda başarısızdı. Lakin ligin ikinci haftasındaki bir maçı izleyip takımı kötülemek akıl karı değil, sabırlı olup bu takımın önümüzdeki maçlarda göstereceği reaksiyonu görmek gerekir. Ben inanıyorum bu takım Şampiyonluğa ulaşacaktır, hocamıza futbolculara ve yönetime destek olmalıyız.

Eyyüp Altun: 16 yaşındaki çocuğa bir tane şut çekemedik. Can erdem ağır çekim futbol oynuyor. Özgür Can Özcan bütün topları ezdi. Bu futbolla çok zor.

İbrahim Halil Çiçek: İlk yarı rakibi adam yerine koyup 5 defans tek forvetle oynarsan olacağı buydu. İlk yarıda işini bitirecektin.

Zent Ahmet: Rakip U17 ve U19 kurulu takım uzatmalarla birlikte son 15 dakika rakip 9 kişi, üzülmemek elde değil, biz 3 puanı kaçırmadık, alamadık.

Ahmet Tufan Canbeyli: Futbolcuların sorumsuzluğu asla Gürses hocaya fatura edilmemeli Emin Başkan.. Teknik Direktör değişikliği fayda yerine zarar getirir.

Muhammed Ali Aldağ: Yanlış kadro, diziliş ile şampiyon olunmaz. Hocamız düzgün kadro kursun. Devrin Taşkaya gibi hızlı bir kanat oyuncusu var, hoca takıma almıyor.

Haşim Mengi: 17-20 Yaş ağırlık ortalamalı Eskişehirspor Lige Şampiyonluk Parolasıyla giren ve sayısız transfer yapan Şanlıurfaspor’a karşı 90 Dakika boyunca Oyunun temposunu İstediği gibi tutup Son 15 dk. 9 Kişi oynamasına rağmen sadece 1 pozisyon verip 1 puan hanesine yazdırdı. Böyle maçlarda hangi teknik adam olursa olsun Puan cetveline 3 puan yazar. Hele şampiyonluğa oynayan takımlar rotasyonlu bir kadroyla bile 3 puan yazar… Oysa ki şampiyonluk hayaliyle yola çıkan Şanlıurfaspor 1 pozisyonla maçı bitirdi… Net söylemek gerekirse Transferler iyi olabilir Ama kadro yapılanması çok yanlış … Pazar günü Pendikspor 10 kişi kalmasına rağmen 2 gol atarak bu ligde şampiyon olabileceğini gösterdi… Şampiyonluğa oynayanların böyle takımlara karşı puan Kaybına lüksü yok. Bu takım bir kaçı hariç nerdeyse 2 aydır beraber idman yapıyor. Uyum sorunu, hazır değil gibi futbola terim koymuşlar, Ben buna karşıyım… Böyle maçlarda takım kötüyken oyuncularınızdan biri eline alıp bireysel yetenekleriyle maçı koparmalıydı. Biz inşallah sezon sonu bu 2 puanı aramayız. Pekdikspor rakibi karşısında 40 dakikayı 10 kişi oynayıp 2 gol atıyor. Çünkü şampiyonluğa oynayan takımlar Koşullar ne olursa olsun kazanmak zorunda.