Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı 2. Genel kurul toplantısı yapıldı

Esentepe’deki Büyükşehir Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleşen kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan da katıldı.

Fatih Erbakan, kongrede yaptığı konuşmada, hükümetin ekonomi politikasını eleştirdi ve şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz ekonomik buhrandan nasıl kurtulacağımıza dair bir paketleri ortada yok. Kaynağı nereden bulacaksın da millete vereceksin. Bizim ilk işimiz milli kaynak açıklamalarımızı yazmak oldu. Güçlendirilmiş parlamenter, güçlendirilmiş parlamenter, sabah akşam bunu tekrar ediyorlar. Sokakta ekmek derdine düşmüş vatandaşın bu güçlendirilmiş parlamenter söylemi hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Böyle bir noktada bir tarafta iktidar bir tarafta 6’lı masa bir tarafta HDP.85 milyon vatandaşımız önüne konulan bu tabloyu ve bu tablonun aktörlerini kabul etmiyor, reddediyor.

Bölgede iki gençten bir tanesi, bazı yerlerde üç gençten biri işsizliğin pençesine düşmüş durumda. Türkiye’nin işsizlik belası en çok olduğu bölgeler bu bölgelerdir.

İşi girse de asgari ücret adı altında sefalet ücretiyle yaşam savaşı vermek mecburiyetinde kalacaktır.

Bugün bölgedeki gençler evlenemiyor. Neden? Çünkü, evlilik masraflarını karşılayabilmeleri mümkün değil. Ve evlenmeye kalkarlarsa da 10, 20 yıl boyunca kendilerini taahhüt altına sokacak olan borçların altına imza atıyorlar.

Evlenme oranı azaldı, evlenme yaşı gecikti ve maalesef en çok ekonomik zorluklar sebebiyle boşanma oranları arttı. Böylece dış güçlerin ekmeğine yağ sürülmüş oldu.

Onlar, evliliksiz, ailesiz bir toplum istiyor. Evlenmemizi, yuva kurmamızı istemiyor, boşanmaların çoğalmasını istiyor. Evlenmenin ortadan kalkmasını istiyor.”

Kongrede, tek listeyle seçime gidildi. İsmail Yavuz yeniden Şanlıurfa  İl Başkanlığına seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.