İnme Geçiren 72 Yaşındaki hasta Birecik Devlet Hastanesinde başarılı müdahaleyle ayağa kaldırıldı.

Pıhtı Eritici tedavi ile 1 saatin sonrasında tam güç oranına yakın düzelme sağladıklarını bildiren Uzm.Dr.Mustafa Öğüt, bu tür vakalarda damar içi pıhtı eritici uygulaması olan trombolitik tedavisinden olumlu sonuç alındığını bildirdi.

Uzm.Dr.Oğüt, şu bilgileri verdi:

”Trombolitik tedavi Birecik Devlet Hastanesinde başarıyla uygulanmaktadır. Hastalığın başlangıcından sonraki ilk 4.5 saat içerisinde başvuran hastalarda uygulanan bu tedavi yöntemi ile tam bir düzelme sağlanabilmektedir. Hastanemize sol kol ve bacakta güçsüzlük şikayeti ile başvuran ve muayenesinde tam güç kaybı izlenen 72 yaşındaki hastamızda da 3.saatinde pıhtı eritici tedavi uyguladık. Tedavi başlandıktan sonra 20. dakika itibariyle hastada iyileşme olmaya başladı. 1 saatlik tedavi sonrasında tama yakın düzelme sağlandı.

Hastamız yoğun bakım takibi sonrasında servise alındı ve taburcu edildi. Bu sebeple; kol bacak güçsüzlüğü, konuşma bozukluğu, ağızda kayma gibi şikayetleri olan hastalarımızın hastaneye erken başvuruları çok önem arz etmektedir. Bizim de Birecik Devlet Hastanesi olarak bu konuda farkındalığı arttırmak için çalışmalarımız devam etmektedir.”