Fırıncılar 50 kuruşluk zammı onaylamaya hazırlanan  Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ŞESOB) önünde toplanıp eylem yaptı.

Özellikle Un, odun ve maya fiyatlarındaki artışlar nedeniyle zararına iş yaptıklarını söyleyen fırıncılar, tepkilerini işyeri anahtarlarını yere fırlatarak gösterdi.

Fırıncılar adına yapılan açıklamada, gerekli adımların atılmaması halinde işyerlerinin kapısına kilit vuracaklarını söylediler.

Yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Sorunlarımızla ilgilenen hiç kimse yok. Tüm gıda ürünleri Türkiye’de serbest piyasa koşullarında iken sadece fırıncılar rayiç’e göre iş yapıyor.. Bu şekilde devam ederse kepenk indirmek zorunda kalacağız. Bu durumda halkımız ekmek sıkıntısı çekecektir. Un fiyatlarında odun ve maya işçi parası dahil yüzde 200 ile yüzde 350 oranlarında artış oldu. Fakat biz fırıncı esnafı olarak tatmin edici bir ekmek fiyatına ulaşamadık. Bu durum mesleğimizi bitirme aşamasına getirdi.  Fırıncılar Odasını göreve davet ediyoruz ve devlet büyüklerimizden fırıncılara destek amacıyla bir adım atmasını bekliyoruz.”

Yorumlar 1 Yorum

  1. 6 Haziran 2022

    urfalı

    önce ekmeğin kalitesini yükseltin tamam anladık fiyatlar pahalı ama ucuz kende gördük kaliteyi

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.