Kentte ‘Ölüm yolu’ diye anılan Şanlıurfa- Gaziantep karayoluna HÜDAPAR İl Örgütü tarafından taziye çadırı kuruldu.

Anımsanacağı gibi Şanlıurfa OSB- Suruç- Birecik arasının duble yol standartlarına getirilmesi için CHP’liler bir süre önce OSB-Suruç arasında yürüyüş gerçekleştirmişti.

Daha önce bu yolda ‘Kefenli eylem’ yapan HÜDAPAR İl Örgütü bu kez taziye çadırı açtı.

30’uncu kilometrede açılan temsili taziye çadırının Pazar gününe kadar açık kalacağı ve başta bu yolda vefat etmiş kişilerin aileleri olmak üzere vatandaşlar tarafından ziyaret edileceği belirtildi.

PAZAR GÜNÜ 18.00’E KADAR AÇIK KALACAK

HÜDAPAR İl Başkanı Emin Özaslan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Şanlıurfa-Suruç-Birecik Yolu için kurduğumuz “Ölüm Yolu Taziye Çadırı” ziyaretleri devam ediyor. Katılım gösteren tüm halkımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Ölüm ve yaralanmayla sonuçlanan kazaların önüne geçmek adına bu Şanlıurfa OSB-Suruç-Birecik arasının mutlaka duble yol standartlarına getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Özaslan, ” Türkiye’nin dört bir tarafında yol çalışmalarına bütçe ayrılırken, söz konusu Suruç-Birecik D-400 Karayolu olunca herkes kör ve sağır kalıyor maalesef. Taziye çadırımız 10:00 ile 18:00 saatleri arasında açık olup Pazar günü saat 18:00’da son bulacaktır. Kazalarda sakatlık geçiren ve vefat edenlerin aileleri başta olmak üzere tüm halkımızı taziye çadırına davet ediyoruz”, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.