Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Fatih Palalı, çocuk ve gençlerde Covid-19 salgınının arttığına dikkat çekerek, aşının önemine dikkat çekti. 

Palalı, yaptığı açıklamada, Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda 12 yaş üzerindeki kronik hastalığı olan çocuklara ebeveynlerinin rızasıyla aşı yapılabildiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“2019 yılında başlayan Covid-19 salgını tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizi de maalesef etkisi altına aldı. Artık Aşı gibi çok güçlü bir silahımız var. Bilim kurulumuzun önerileri doğrultusunda 12 yaş üzerindeki Kronik hastalığı olan çocuklarımız ebeveynlerinin rızası ile güvenli bir şekilde aşı olabiliyorlar.

Bugünlerde gözlemlerimize göre çocuk ve gençlerde maalesef Covid-19 hastalığı giderek artmaktadır. Çocuklarımızı hastalıktan korumak için öncelikle aşılama yaptıralım ve Maske-Sosyal Mesafe-Hijyen kuralına dikkat edelim.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de ailenin rızasıyla çocuk ve gençlerimiz bütün aşı birimlerimizde randevusuz olarak Aşılarını yaptırabilirler. Lütfen çocuklarımızın sağlıkla okullarına, hayatlarına devam edebilmeleri için Aşılarını ertelemeyelim..”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.