CHP Milletvekilleri, sorunları tespit etmek üzere geldikleri Urfa’da temaslarını sürdürüyor.

Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle kente çıkarma isimler arasında Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Adana Milletvekili Ayhan Barut yer alıyor.

CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir, ilçe başkanlarımız ve yöneticilerle birlikte Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Kemal Sezer, Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsa Kızıldemir, Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Abdullah Melik, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay, Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Abdullah Açıkgöz, Şanlıurfa Barosu Başkanı Av. Mehmet Velat İzol, Şanlıurfa Tamirciler ve Nakliyeciler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Ahmet Bayat, Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Kemal Sezer, Şanlıurfa Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Haktankaçmaz ve muhtarlarla bir araya gelindi. Görüşmede şehrin çeşitli sorunları konuşuldu, talepler not edildi.

Resim

Adliye önünde Adalet nöbeti’ tutan Şenyaşar ailesi de ziyaret edildi.

Resim

URFALI SANAYİCİLER ÜRETMEK İSTİYOR AMA

CHP heyeti Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İbrahim Halil Peltek, yönetim kurulu üyeleri ve sanayicilerle de bir araya geldi. ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek’le yapılan görüşme sonunda Güzelmansur, ‹Sanayici tüm olumsuzluklara rağmen üretmek istiyor. Ham maddenin bulunamaması fiyatlarının artması, ara elaman eksikliği, sanayide kullanılan elektrik fiyatlarındaki artışlar, ekonomik krizden, pandemiden dolayı yaşanan olumsuzluklar istihdamda azalmaya üretimde küçülmeye neden oldu› ifadelerini paylaştı.

STK yetkililerinin anlattığı sorunları tek tek not eden vekiller bunları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iletecekler.