CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadına yönelik şiddetle mücadele için hayata geçirdikleri “Yaşam Hak” projesi kapsamında Şanlıurfa’ya geliyor.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık bu konudaki haberi sosyal medyadan duyurdu. Aydınlık,CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıkaya bir dizi temaslarda bulunmak üzere “Yaşam Hak Otobüsü” ile Şanlıurfa’ya geliyor. 11 Haziran Cuma Günü, saat 11:00’da Şanlıurfa İl Başkanlığı’ndan başlayacak program, çeşitli STK ve kadın örgütleri ziyaretleriyle devam edecek.” bilgisini verdi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka söz konusu etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İl il, ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak geziyoruz ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında yüreklerimizi vatandaşlarımızla birleştiriyoruz. Bu projede kız kardeşlerimize haklarını anlatarak, onara ‘yalnız değilsin biz varız’ mesajı veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Nazlıaka’nın verdiği bilgiye göre, Yaşam Hak Projesi kapsamında parti genel merkezinde 444 82 85 numaralı çağrı hattı oluşturuldu. Bu hattı arayan kadınlara ücretsiz hukuki ve psikolojik destek hizmeti sunuluyor.