U 18’ler Türkiye Şampiyonası 2’nci kademe maçları sona erdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor 2. kademe finalinde Adana Vefaspor’a uzatma dakikalarında yediği gollerle teslim oldu: 3-1

90 dakikalık normal süre 1-1 sonuçlanınca uzatmalara geçildi. Adana Vefaspor 2-1 öne geçtikten sonra hakem Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor aleyhine haksız bir penaltı verdi. Sonrasında sinirler gerildi, kartlar havada uçuştu.

Hakem Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’dan 3 futbolcuya kırmızı kart gösterdi. Malatya’da ilk 2 maçını kazanıp finale yükselerek, U18’ler seviyesinde Türkiye’nin en başarılı 8 takımı arasına giren Turuncu beyazlılar, bunu daha ileriye taşıma fırsatını kullanamadı. Ancak gençler yine de ortaya koydukları mücadeleyle karşılaşmayı takip eden futbolseverlerden, ‘yetenek avcısı’ hocalardan  olumlu not aldı.

Antrenör Aslan Doğan maçtan sonra sosyal medya hesabından; ”Bu sahipsiz gençlerin hakkı ödenmez. Hepsine turnuvalarda gösterdikleri başarı için kendim ve ekibim adına teşekkür ediyorum” yorumunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.