Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sokak hayvanlarının yeri modern barınaklardır. Büyükşehir Belediyelerimiz bu konuda adımlar atmalıdır” sözünün ışığında ilimize modern bir hayvan rehabilitasyon merkezi daha kazandırıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda ilk olarak Siverek Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Şanlıurfa’ya kazandırılmıştı. Merkez Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde ise inşaat çalışmaları son aşamaya geldi.

“SOKAK HAYVANLARIMIZA SICAK BİR YUVA DAHA KAZANDIRIYORUZ”

Çalışmaları yerinde inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sokak hayvanları için sıcak bir yuva daha kazandıracaklarını aktardı. Beyazgül, “ Merkez Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde sona gelindi. Burası modern bir yapı olarak tasarlandı. Bir iki ay içerisinde çalışmalar tamamlanmış olacak. Tamamlandığı zaman Şanlıurfa’mıza daha güzel bir hizmet verecek. Bu merkezde sokak hayvanlarımızı misafir edeceğiz. Kedi ve köpeklerimiz burada sıcak bir yuvada ağırlayacağız. Hastaysa tedavisini yapacağız. Bakımlarını yapacağız. Hayvan hastanesi de bu merkezin içerisinde yer alıyor.” İfadelerine yer verdi.

MERKEZDE SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMA DA ÜRETİLECEK

Sokak hayvanları için belediyenin tesislerinde çöpe atılacak olan malzemelerin sokak hayvanları için ayrıştırılarak merkezde mama üretiminde kullanılacağını ifade eden Başkan Beyazgül, “ Merkez Hayvan Rehabilitasyon Merkezi içerisinde mama üretim noktası da oluşturduk. Hayvanlarımız için modern ve güzel bir alan oluşturduk.” Dedi.

ALO 153 ÇÖZÜM MERKEZİ

Sokak hayvanlarının yardıma ihtiyaçlarının olması halinde vatandaşların ALO 153’ü arayarak bu durumu bildirebileceklerinin altını çizen Başkan Beyazgül, “ Hepimize belli görevler düşüyor. Vatandaşlarımız eğer sokakta korunma altına alınması gereken sokak hayvanlarını görürlerse ALO 153 iletişim merkezi aracılığıyla bize bildirebilirler. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak bu canların mamalarını ulaştırabiliriz. Hastaysa sağlıklarını kavuşturmak için hayvan ambulanslıyla müdahalede bulunabiliriz.” Diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir