Faruk DEVECİ


Bölgesel Amatör Ligde yeni sezonun ilk hafta karşılaşmaları bugün oynanıyor. 4. Bölge 2. grupta yer alan temsilcilerimiz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’la Viranşehir Sanayispor ŞUTİM sahasında karşı karşıya geliyor. Karşılaşmanın başlama Saati 17.00

Kadrosunun büyük bir kısmı Urfalı yetenekli gençlerden oluşan Turuncu beyazlılar, bu karşılaşmayı kazanıp lige iyi bir başlangıç yapmak istiyor. Transfere 1,5’la 2 milyon lira arasında para harcadığı ileri sürülen Viranşehir Sanayispor da maçtan 3 puanla ayrılmayı hedefliyor. Viranşehir Belediyesi tarafından desteklenen temsilcimiz grubu ligde bitirmek amacında.

32 GRUPTA 108 TAKIM MÜCADELE EDİYOR

Ligde 108 takım 3 ve 4 takımlı 32 grupta mücadele edecek. Sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak birinci etap maçları sonunda grup birincisi olan 32 takım tek maç eleme usulü çeyrek, yarı ve final müsabakaları oynayacak.

8’er takımlı 4 bölgede oynanacak çeyrek final müsabakaları öncelikle 1. ve 2., 3. ve 4., 5. ve 6. ve 7. ve 8. grup birincilerinin çeyrek final müsabakaları oynamasıyla devam edecek. (1-2) galibinin (3-4) galibi ile, (5-6) galibinin, (7-8) galibi ile yarı final müsabakaları oynanacak. Yarı final müsabakalarının galipleri ise tek maç eleme usulü final müsabakasında karşılaşacak. 4 Bölgenin birincisi olan 4 takım TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.