Şanlıurfa›da kişi başına düşen yeşil alan oranını artırmak isteyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halil-ür Rahman Kent Ormanı bölgesinde toplam alanı 70 bin metrekarelik alanda Botanik park ve Mesire alanı projesi uygulamayı kararlaştırdı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 35 bin metrekarelik botanik park ve 35 bin metrekarelik mesire ve piknik alanı projeleri için ön hazırlıklara başladı.

Geçtiğimiz günlerde Çevik Kuvvet Köprülü kavşağı karşısında bulunan beton santralinin olduğu bölgede Millet Bahçesi projesi uygulayacakları sözünü veren Başkan Beyazgül, İçme suyu Arıtma Tesisi ve Şanlıurfa Şehir hastanesinin bulunduğu GAP Vadisinde uygulanacak Botanik Park ve Mesire projesi; sosyal donatı, oturma grupları, bisiklet yolu, çocuk oyun alanlarını kapsayacak.

Halil- ür Rahman Kent Ormanı Bölgesi ve çevresinin bu değişim ve dönüşümden olumlu yönde etkileneceği ve kent merkezinde yeşil oranının daha da artmış olacağı vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.