Devteşti.Okuma Salonu törenle açıldı. . Açılış törenine Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın yanı sıra, Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Devteşti Mahalle Muhtarı Tahir Kına, meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Gençlerin sessiz ve nezih bir ortamda geleceğe daha emin adımlarla hazırlanması için Devteşti Mahallesine kazandırılan 100 kişi kapasiteli Okuma Salonunun açılışında konuşan Başkan Mehmet Canpolat, her zaman geleceğe yatırım yapacaklarını ifade etti. Başkan Mehmet Canpolat, konuşmasında şunları kaydetti:

“Devteşti Mahallemiz, Şanlıurfa’nın ve Haliliye’nin en büyük Mahallesi. Yaklaşık 60 bine yakın nüfusu var. Mahallemiz nasıl ki, 2019 öncesi bizim için önemliydiyse, söz vermiştik. Bütün hizmetler ilk buradan başlayacak, fark kalmayacak diğer mahallelerden demiştik. Şu anda 2022’deyiz ve fark kalmadı. Gençliğe yatırım, geleceğe yatırım sloganı ile hareket ediyoruz. Yaş sınırı gözetmeksizin, Okuma Salonlarımız ile milletimize hizmet etmek istiyoruz. Devteşti Mahallemize devasa bir yeşil alan demiştik, Millet Bahçemiz yüzde 99 oranında bitti. Cumhurbaşkanımızın inşallah buraya teşriflerinde açılışını yapmış olacağız. Buraya hastane sözü vermiştik, bu ay sonuna kadar poliklinik hizmetleri başlamış olacak. Bölgemiz daha güvenli hale gelsin demiştik, Haliliye’mize İlçe Emniyet Müdürlüğü yakışır demiştik, Ahmet Yesevi Mahallemizde de kazı çalışmaları başladı. Şu anda da, Devteşti Okuma Salonumuzdayız. İlçe Müftümüzle burayı Okuma Salonu’na çevirelim dedik. Ne yapıyorsak gençlik için, gelecek için yapıyoruz. İnşallah bu hususla ilgili bizler de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde, AK Belediyecilik yolunda sizlere hizmet etmeye gayret edeceğimizi, gönüllerde olmaya devam edeceğimizi ve en önemlisi dualarınıza talip olduğumuzu ifade eder, teşekkür ederim.”

Canpolat’a Devteşti Mahallesine Okuma Salonu kazandırdığı için teşekkür eden Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin, “Haliliye Belediye Başkanımızın şahsında, Haliliye Belediyemize eğitime vermiş oldukları katkıdan, sunmuş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bu açılış çok önlemli bir haftada yapılıyor. Bu hafta Öğretmenler Günü. Bu açılışın bu hafta yapılması açılışa anlam katıyor. Eğitim bizim öncelikli alanlarımızdan. Şanlıurfa genç bir nüfusa sahip, eğitime her geçen yıl çok daha fazla önem vermemiz gerektiğini bilicinde olmamız gerekiyor. Belediye Başkanımıza, Devteşti Mahallemize böyle bir alan açtığı için teşekkür ediyorum. Okuma Salonumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir