Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın çalışanlarıyla bir El Ruha Otelinde bir araya geldi.

Yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Özdağ, Urfalılara teşekkür etti. Özdağ, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

En çok sığınmacı barından şehirlerinden birinin Urfa olduğuna dikkat çeken Ümit Özdağ, bunu Türkiye’nin başına Ak Parti iktidarının bela ettiğini, Urfalıların da bundan çok şikayetçi olduğunu belirtti. Özdağ, şunları kaydetti:

“Şanlıurfa halkının karşı karşıya olduğu en büyük sorunların başında olan ve sayıları 800 bini aşan sığınmacılar oluşturuyor. Urfa’da yapmış olduğumuz temaslarda gördük ki halk umudumu zafer partisine bağlamış durumda. İlerde bazılarını şaşırtacak ama bizi şaşırtmayacak bir sonuç çıkacak.

Normal şartlarda bir erken genel seçim gözükmüyor. Çünkü erken seçim için karar alındığı takdirde eski yasayla seçime gidilmesi gerekecek. Bu da iktidar blok ’unun hiç işine gelmiyor onun için de zaten yasayı değiştirdiler.

Şu an iktidar blokunun toplam oyu %36-38 bandında ve böyle bir ortamda ekonomi daha da kötüye giderken %13 oy artışı hiç mümkün değil..’’

Kentte bulunduğu süre içinde STK’ları ziyaret eden Özdağ, sosyal medya hesabından da, ‘Şanlıurfalı işadamı: Burası İsrail biz Şanlıurfalılar Filistinli olduk. Suriyeli istilası halkta bu duyguyu uyandırmış.’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.