‘Ölüm yolu’nu gündeme getirmek amacıyla ‘Temsili Taziye çadırı’nın kurulduğu Şanlıurfa OSB-Suruç yolu 302uncu kilometreye yakın noktada yaralanmalı kaza meydana geldi.

Mehmet K. idaresindeki 34 EYP 41 plakalı otomobil ile sürücü ismi öğrenilemeyen 63 AED 075 plakalı kamyon Şanlıurfa- Suruç karayolunun 28’inci kilometresinde, HÜDAPAR tarafından kurulan ‘Ölüm Çadırı’na yakın bir noktada çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle şarampole savrulan otomobilden sürücü Mehmet K. yaralı olarak çıkarıldı. 112 acil servis ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Mehmet K. Suruç Devlet Hastanesine kaldırıldı.

YETER ARTIK!

Kazaya şahit olan isimlerden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ferhat Karadağ, duble yol projesinin hala başlamamasına olan tepkisini sosyal medya aracılığıyla dile getirdi. Birecik’teki programdan dönüşte bu kazaya şahit olduklarını anlatan Karadağ, yetkililere şöyle seslendi:

”Boşuna ölüm yolu demiyoruz. Her gün ortalama en az iki kaza oluyor bu yolda. Yine bir kaza oldu. Çok şükür ölen yok, yaralanan var. Yeter artık diyoruz, yetkililere buradan sesleniyoruz. Ölüm yolu olan Suruç yoluna daha kaç can vermemizi bekliyorsunuz. Kaç kişinin daha ölmesini bekliyorsunuz bu yolu yapmak için?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir