Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün de katıldığı “Şanlıurfa Genelinde Gençlik ve Spor Alanında 400’e Yakın Proje”nin protokol töreninde Vali Salih Ayhan da bir konuşma yaptı.

Şanlıurfa’da 15 gün önce göreve başladığını anımsatan Vali Ayhan, şunları kaydetti:

”Hakikaten göreve başladığımız anda da bu tür bereketli işlerde olmak bir nasip işi ve ben şanslı olduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. İnşallah bu protokoller ve projeler çerçevesinde alacağımız kaynağın her bir kuruşu Şanlıurfa’mızın gençlerine, evlatlarına inşallah onların hayallerine çok çok güçlü katkılar sağlayacağına ben yürekten inanıyorum.

”AKLİ SELİM, KALBİ SELİM, ZİHNİ SELİM GENÇLER” VURGUSU

İnşallah buradaki imzaları, projeleri gerek finansal anlamda gerek yer seçiminde gerekse erken bitmesi açısından olsun gayret göstereceğiz ve erkenden çocuklarımızı, sporcularımızı bu hizmetlerden faydalandırmak için gayret göstereceğiz. Gençlerimizin gönüllerini hem maddi hem manevi olarak güçlü bir şekilde inşa edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın gençler üzerine çok güzel bir sözü var, ‘akli selim, kalbi selim, zihni selim gençler’ bunlar hepsi bir imkandır. Bunlar hepsi bir imkandır, her imkan bir imtihandır, bu imtihanların hakkını verebilmek inşallah bizlere nasip olur. Bu projeler şehirde aynı zamanda ekonomik bir hareketlilikte oluşturacak. Biz meseleye sadece gençlik boyutuyla baktık ama finans boyutuyla, ekonomik inşaat boyutuyla, sosyal boyutuyla, siyasal boyutuyla çok güçlü kazanımlar sağlayacağını söyleyebiliriz.

‘TESİS SAYIMIZI ARTTIRACAĞIZ’

Bir milyon 100 bin gencimiz ve 75 bin lisanslı gencimiz var. Ciddi manada ulusal ve uluslararası müsabakalarda katılım oranı artan bir Urfa var. Tesis sayısı anlamında ilin büyüklüğü bakımından baktığımızda çok iç acıcı değil ama bu yatırımlar daha önce yapılan yatırımların tamamlayıcısı ve 3 katı. Dolayısıyla Şanlıurfa tarihinde gençlik ve spor alanında belki de bugün altın harflerle tarihe not düşülür. O yüzden Sayın Bakanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Her zaman bizlere destek oldular, dolayısıyla bu çalışmalar bize Şanlıurfa’da güç verecek. Ben tekrar hayırlı olsun, bereketli olsun dileklerimi iletiyorum. Her kuruşun evlatlarımızın hayallerini süslemesini Rabbimden niyaz ediyorum, hayırlı olsun diyorum” 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.